close-btn

Скасування 2% для ФОП і повернення податкових перевірок: деталі

Оприлюднено суттєві зміни до законопроєкту №8401, який стосується скасування 2% ФОП і повторного введення податкових перевірок. Поправки торкнуться деяких секторів бізнесу, а щодо порушень, пов’язаних із касовими апаратами, передбачено пом’якшення відповідальності. Депутат Ярослав Железняк обговорює потенційні наслідки цих змін для економічної безпеки України та їхню прийнятність для Міжнародного валютного фонду (МВФ).

2% ФОП податкові перевірки

Фото: pixabay.com

Було оприлюднено важливі зміни в законопроєкті №8401, який стосується скасування 2% ФОП і повторного введення податкових перевірок.

Про це написав народний депутат і перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.

Було озвучено дві ключові новини.

По-перше, про перевірки. Вони стосуватимуться тільки тих, хто зайнятий у певних секторах:

  • виробництво та/або розповсюдження підакцизних товарів;
  • організація та функціонування грального бізнесу в Україні;
  • тих, хто пропонує фінансові та платіжні послуги.

По-друге, щодо касових апаратів. Підприємства звільняються від штрафів за порушення, пов’язані з вимогами до касових апаратів, які мали місце в період з 1 січня 2022 року по 1 жовтня 2023 року.

Що далі

Железняк пояснив, що ці зміни були узгоджені на засіданні фракцій, яке відбулося напередодні. Він підтвердив, що всі інші елементи законодавства залишаться в колишньому вигляді, і оновлені правила мають набути чинності 1 серпня, включно зі скасуванням 2% ФОП.

Однак Железняк висловив невпевненість у тому, що Міжнародний валютний фонд прийме цю версію через потенційне порушення трьох пунктів:

  1. Дата реалізації скасування 2% ФОП зсунулася на 1 серпня замість раніше запланованого 1 липня.
  2. Продовження мораторію на проведення аудиту для більшості підприємств.
  3. Відтермінування введення обов’язкового застосування касових апаратів до 1 жовтня замість спочатку запропонованого 1 липня.

Железняк також повідомив, що запропоновані зміни будуть затверджені на засіданні Комітету. Воно призначене на 10:00 ранку сьогодні. Він також очікує, що законопроєкт № 8401 буде ухвалено парламентом найближчими днями.

Оновлено

Комітет підтримав запропоновану нову редакцію №8401.

Контекст

У квітні 2023 р. набув чинності наказ Міністерства фінансів, яким змінюється реквізит “Призначення платежу” в податкових платіжках. З 1 липня ФОП втратять право прописувати цей реквізит за старим зразком. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.

Водночас Уряд України розглядає законопроєкт, який скасує низку податкових пільг для індивідуальних підприємців, зокрема можливість платити єдиний податок за зниженою ставкою. Однак законопроєкт, як і раніше, дозволить деяким індивідуальним підприємцям добровільно платити єдиний податок. Яким саме? Детально ситуацію ми описали тут.

Інші статті на цю тему:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!