close-btn

Яким буде курс гривні: опитування НБУ

За даними опитування Національного банку, 44,3% керівників українських підприємств очікують, що курс гривні до долара США найближчим роком стабілізується на рівні близько 40 грн за долар, що свідчить про поліпшення очікувань щодо девальвації національної валюти та інфляції.

Гривны

Фото: pixabay.com

Значна частина (44,3%) українських бізнесменів вважають що обмінний курс гривні до долара США в наступні 12 місяців буде в межах 40 грн/дол.

Керівники українських компаній поліпшили свої очікування щодо рівня девальвації гривні та інфляції в Україні на наступні 12 місяців.

Про це стало відомо з опитування Національного банку щодо ділових очікувань підприємств, результати якого оприлюднені на їх сайті.

Опитування показало що, очікування щодо рівня девальвації національної валюти продовжили послаблюватися. Середнє значення обмінного курсу, на думку респондентів на наступні 12 місяців, становитиме 40,43 грн/дол. (у попередньому кварталі – 42,18 грн/дол.).

Цікаве на тему: МВФ озвучив прогноз для України. Інфляція, міжнародні резерви та держборг.

При цьому 44,3% респондентів (порівняно з 19,7% у I кварталі) очікують, що обмінний курс гривні в наступні 12 місяців не перевищить 40,00 грн/дол.

Покращилися й інфляційні очікування. У II кварталі 2023 року очікувана річна інфляція становила 15,7% порівняно з 20,7% у попередньому кварталі. 46,6% опитаних підприємств вважають, що інфляція в наступні 12 місяців не перевищить 15,3%.

Для 88,4% респондентів найвагомішим проінфляційним фактором залишається війна. Дещо послабився вплив “курсового фактора” і “витрат на виробництво”.

Контекст

В опитуванні НБУ взяли участь 660 підприємств з 21 регіону України.

Бізнесмени також очікують, що обсяг виробництва товарів і послуг зросте: баланс +17,0% (попередня оцінка, зроблена в першому кварталі 2023 року, дорівнювала -16,7%) – уперше за останні півтора року від початку повномасштабної війни (не очікують змін у Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях; передбачають погіршення ситуації — у Сумській, Кіровоградській та Одеській областях).

Оновили індекс ділових очікувань: 104,5% (91,2%).

Покращилася (хоча й залишається негативною) оцінка поточного фінансово-економічного стану підприємств: -11,1% (раніше він оцінювався в -16,9%), а також фінансово-економічного стану в наступні 12 місяців: 9,6% (-2,5%).

Прогнозується збільшення: обсягів реалізації власної продукції 14,5% (2,8%) та інвестиційних витрат на виробниче обладнання 4,5% (-10,3%).

Інші статті на цю тему:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!