Вибух Каховської ГЕС спричинив масштабні повені в регіоні, від яких постраждало понад 40 тисяч людей. Рятувальні роботи ведуться, але російські військові ускладнюють евакуацію людей. Кібератака також порушила роботу гарячої лінії евакуації.
![эвакуация Каховская ГЭС](https://psm7.com/wp-content/uploads/2023/06/1-5.jpg)
Фото: nytimes.com
Триває евакуація людей із населених пунктів, які постраждали від наслідків вибуху Каховської ГЕС.
Наразі вже евакуйовано понад 1560 осіб. У регіоні працюють близько 1600 рятувальників та поліцейських та близько 300 одиниць спецтехніки.
Проте російські військові ускладнюють евакуацію. Вони продовжують обстрілювати житлові квартали. Це збільшує ризики як тих, кого евакуюють, так і тих, хто надає допомогу.
Щобільше, росіяни зробили кібератаку на програмне забезпечення гарячої лінії з питань евакуації. Ця гаряча лінія була створена для надання консультацій та допомоги людям, які хотіли евакуюватись. Вчора на неї надійшло 528 дзвінків, і їхня кількість не зменшується. В результаті кібератаки можливі перебої у роботі.
Рішення
Щоб залишатися в курсі всієї офіційної інформації про ліквідацію цієї трагедії, створили телеграм-канал. «Каховська ГЕС/штаб info» тепер це основне джерело поширення інформації про стан ліквідації наслідків вибуху на гідроелектростанції.
У МВС України написали:
«Відтепер нова інформація щодо ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС російськими терористами виходитиме на єдиному ТГ-каналі. У ньому лише офіційна та перевірена інформація від усіх державних органів України».
Алгоритм дій для громадян, які виїжджають із підтоплених територій
Як підготуватися до евакуації:
- Зберіть тривожну валізку
- Вимкніть електрику та газ
- Закрийте вікна та двері
- Перенесіть важливі речі на верхні поверхи
- Подбайте про близьких, сусідів та тварин
- Чекайте рятувальників на підвищенні
Якщо виїжджаєте самостійно:
Плануйте маршрут з урахуванням рекомендацій влади та рятувальників. Не ризикуйте їхати затопленими дорогами. Якщо їхати далі неможливо – виходьте з машини, знайдіть безпечне місце на піднесенні та викличте рятувальників.
Якщо ви опинилися у воді:
- Скиньте з себе важкий одяг та взуття
- По можливості знайдіть предмети, на які можна забратися або за які можна вчепитися та дочекатися допомоги
- Не підпливайте до електричних стовпів, вони можуть бути під напругою
Контекст
Наслідки вибуху Каховської ГЕС є катастрофічними. Постраждали понад 40 тисяч людей. Зруйновано будинки та інфраструктуру, землі стали непридатними для сільського господарства, порушено водопостачання у низці регіонів – як підконтрольних Україні, так і на територіях, тимчасово окупованих Росією.
Досліджуйте цю тему докладніше тут: Економічні наслідки підриву Каховської ГЕС.
Рятувальні служби, поліція, волонтери цілодобово евакуювали людей із затоплених міст та сіл. Усього фактично підтоплено 29 населених пунктів, із них 19 – на підконтрольній Україні території, а 10 – під тимчасовою окупацією.
Інші статті на цю тему:
- Як підрив Каховської ГЕС вплине на ВВП України
- Мільярди доларів: в Україні для підрахунку збитків запущено сайт «Росія заплатить»
- Хакери обкрадають українців: нова фішингова схема з Укрпоштою