Федеральна резервна система попереджає про ризик кредитної кризи після нещодавніх банківських потрясінь
Федеральна резервна система попереджає, що нещодавні банківські потрясіння можуть спровокувати широку кредитну кризу, яка може сповільнити економіку США. Кредитори планують посилити стандарти кредитування через побоювання з приводу втрат за кредитами та відтоку депозитів.
Причина побоювань
Дві окремі публікації ФРС підкреслили стурбованість тим, що березневі крахи Silicon Valley Bank і Signature Bank, а також банкрутство First Republic минулого тижня призведуть до скорочення обсягів кредитування і зниження цін на активи.
Різке скорочення
Центральний банк США заявив, що, попри «рішучі дії» регулюючих органів, побоювання щодо «економічних перспектив, якості кредиту та ліквідності фінансування» можуть призвести до того, що «банки та інші фінансові установи продовжуватимуть скорочувати кредитування економіки». Це підвищить вартість фінансування, що може призвести до уповільнення економічної активності.
Ризик для фінансової системи
Імовірність кредитної кризи була названа одним із найбільших поточних ризиків для фінансової системи. Це відбило занепокоєння з приводу макроекономічних наслідків одного з найбурхливіших місяців в американській фінансовій системі з часів світової фінансової кризи 2008 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ставки хедж-фондів сигналізують про проблеми економіки США
Можливий дефолт за боргами
Побоювання щодо кредитного скорочення виникають через можливий дефолт США за боргами. Білий дім і Конгрес зайшли в глухий кут через збільшення ліміту державних позик у розмірі 31,4 трлн доларів. Угода має бути досягнута на початок червня, щоб уникнути того, що, як попередила міністр фінансів Джанет Йеллен, стане «катастрофою» для економіки та ринків.
Банки планують посилити стандарти кредитування
Щоквартальне опитування думки старших кредитних фахівців ФРС показало, що банки очікують посилення стандартів кредитування до кінця 2023 року через побоювання з приводу рецесії та вилучення депозитів.
Банки США побоюються уповільнення кредитування через економічну невизначеність
Банки США з активами понад 250 мільярдів доларів пов’язують потенційне уповільнення кредитування з невизначеними економічними перспективами, тоді як банки середнього розміру та інші банки стурбовані своїми позиціями ліквідності, відтоком депозитів та вартістю фінансування.
Відтік депозитів та посилення правил негативно позначаються на середніх банках
Середні банки, що зіткнулися з найбільшим відтоком депозитів, тому вони пропонують вищу дохідність за ощадними рахунками, що впливає на розмір їх прибутку. Крім того, вони стурбовані посиленням правил регулювання та можливими змінами в нормах бухгалтерського обліку.
Кредитна криза може призвести до дефолтів серед підприємств та зниження цін на активи
ФРС попередило, що кредитна криза може призвести до зниження прибутку та зростання кількості дефолтів серед підприємств, а також значного зниження цін на активи через зниження схильності інвесторів до ризику.
Проблеми в секторі комерційної нерухомості
Центральний банк також стурбований слабкістю сектора комерційної нерухомості, що може призвести до кредитних втрат власників боргових зобов’язань у сфері комерційної нерухомості. ФРС уважніше стежить за прибутковістю кредитів на комерційну нерухомість та розширює процедури перевірки для банків з більшою концентрацією у цьому секторі.
Більшість банків стійкі до посилення грошово-кредитної політики
Попри ці побоювання, ФРС вважає, що більшість банків, мабуть, здатні проводити жорсткішу грошово-кредитну політику завдяки високому рівню капіталу та помірному ризику зміни процентних ставок. На четвертий квартал 2022 року банки загалом були добре капіталізовані, особливо глобально й системно значущі банки США.
Висновок
Страх скорочення кредиту може призвести до уповільнення економічного зростання. Це відбувається, коли Сполучені Штати наближаються до потенційного дефолту за боргами. ФРС попереджає, що це одна із найбільших поточних небезпек для фінансової системи. Банки очікують на посилення стандартів кредитування, що може призвести до подальшого скорочення кредитних пропозицій для економіки.
Таким чином, останні дані кредитного огляду показують, що банки США стикаються з низкою проблем, від невизначених економічних перспектив до відтоку депозитів та посилення правил. У той час як більшість банків, мабуть, здатні проводити більш жорстку грошово-кредитну політику, існують побоювання щодо зростання кількості дефолтів та зниження цін на активи у разі кредитної кризи. Федеральна резервна система уважно стежить за сектором комерційної нерухомості та робить кроки щодо розширення процедур перевірки для банків з більшою концентрацією у цьому секторі. Оскільки ситуація продовжує розвиватися, банкам буде важливо зберігати пильність і пристосовуватися до умов, що змінюються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
PacWest банк шукає покупця після падіння на 50%: нова фаза кризи у США
Найбільша кредитна криза в США за 80 років: у Morgan Stanley розповіли що далі
ФРС США підвищила ставку на 0,25 процентних пункти у відповідь на кризу в банківському секторі
За матеріалами Financial Times