Про це йдеться у звіті Європейської бізнес-асоціації за результатами нещодавнього дослідження
Під час опитування з’ясувалося, що близько 13% представників бізнесу оцінюють втрати своїх компаній від війни в діапазоні від $500 тис до $1 млн, 28% – від $100 до $500 тис та 14% оцінюють втрати на суму до $100 тис. Лише 1% керівників фірм, що взяли участь у дослідженні, повідомили, що не зазнали жодних фінансових втрат. Значна кількість компаній ще навіть не почали проводити аналіз своїх втрат за місяць війни.
З метою збереження бізнесу 68% керівників були змушені вдатися до різкого скорочення витрат, 44% продовжують працювати з урахуванням заборгованостей з боку клієнтів і партнерів, 35% фірм перемістили свої виробничі потужності на захід країни, а 13% стали освоювати додаткові види діяльності. У звіті також говориться про те, що чверть усіх опитаних компаній беруть участь у вирішенні гуманітарних проблем населення, а 13% – переорієнтувалися на потреби армії.
Близько 23% керівників повідомили, що стали активніше шукати нових партнерів та клієнтів за кордоном, а 15% – вивчають нові доступні види фінансування. Водночас 9% компаній змушені вдаватися до скорочення персоналу, а 8% повідомляють, що не можуть утримати свій бізнес на плаву. Серед найбільш значних проблем для українського бізнесу зазначено:
- складнощі із логістикою;
- заморожування укладених раніше контрактів;
- зниження купівельної спроможності клієнтів;
- пошкоджена муніципальна інфраструктура або пошкодження складів та засобів виробництва самих фірм;
- брак фінансових ресурсів, інвестицій, а також сировини.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Падіння ВВП внаслідок повномасштабної російської агресії лише за місяць становило понад 35%. Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюджет $5 млн: Google створив фонд підтримки українських стартапів
За матеріалами сайту eba.com.ua