Шкідливий софт з вбудованим майнером завантажувався на комп’ютери жертв через віддалений сервер
Фахівці компанії Splunk, що займається питаннями кібербезпеки, виявили чергову хвилю атак хакерів, яка здійснюється за допомогою комп’ютерної версії месенджера Telegram. Суть маніпуляції полягає в “підселенні” на комп’ютер жертви прихованого майнера для видобутку криптовалюти Monero. За даними дослідників, хакери зламують сервери Windows всередині Amazon Web Services з включеним протоколом віддаленого робочого столу.
Далі відбувається установка програми-месенджера на комп’ютер користувача, який в подальшому використовується для комунікації з сервером хакерів. У певний момент на десктоп приховано завантажується шкідливе ПО, що містить майнінгову програму. Такий непомітний майнер може значно перевантажувати систему і перешкоджати адекватній роботі комп’ютера. Співробітники Splunk також виявили один електронний гаманець, пов’язаний зі схожими атаками у 2018 році.
Кібератаки здійснюються переважно з IP-адрес в Китаї та Ірані. Нагадаємо, в кінці липня Сполучені Штати звинуватили уряд Китаю у використанні хакерів для здійснення кібератак в розвинених країнах. Зокрема, мова йшла про злам Microsoft Exchange, в результаті якого зловмисники отримали доступ до серверів електронної пошти більше 30 тис організацій тільки в США.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Стрес, пов’язаний зі змінами, які внесла в життя пандемія, відвернув нашу увагу від кіберзагроз. Цим, звісно, скористалися хакери. Як зазначає експерт з кіберризиків Седрік Набе у статті для Deloitte, 47% людей стають жертвами інтернет-шахрайства під час роботи вдома, оскільки не забезпечені тим рівнем захисту, яким покрито робоче середовище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіберполіція викрила схему незаконного оформлення онлайн-кредитів
За матеріалами сайту splunk.com