У фонді впевнені, що цифрові валюти центробанків стануть єдиною альтернативою криптовалютам
Біткоін не є повноцінним платіжним засобом, хоча може стати їм у майбутньому. Так вважає глава Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва. Легалізація криптоактива в якості повноцінної валюти, як це нещодавно було зроблено в Сальвадорі, може призвести до безлічі серйозних проблем, серед яких зниження обсягів зібраних податків, труднощі з ціноутворенням на внутрішньому ринку та інші.
Крім того, Георгієва зазначила, що, хоча контроль над обігом криптовалют і можливий, повсюдне їхнє використання населенням загострить проблеми корупції та тіньового фінансування тероризму. При цьому, якщо нечесні на руку чиновники або власники фірм використовуватимуть анонімні криптоактиви, на зразок zCash або Monero, це додатково ускладнить боротьбу з відмиванням грошей. Проте глава фонду позитивно відгукується про CBDC — цифрових валютах центробанків, які сьогодні активно розробляються низкою країн.
Більш того, Георгієва заявила, що фонд пильно стежить за розвитком цієї галузі і в майбутньому може почати надавати країнам власну цифрову платформу для уніфікації платіжних каналів. CBDC стануть єдиною адекватною альтернативою популярних сьогодні криптовалют, заявила очільниця фонду.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) домовилась про розподіл між країнами-учасницями фонду SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі, еквівалентному $650 млрд. Ініціатива цього рішення виходила від глави МВФ Крісталіни Георгієвої.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біткоін не підходить на роль резервної валюти — думка співробітників МВФ
За матеріалами сайту economics.segodnya.ua