Незважаючи на холодні відносини Китаю з криптовалютним простором, підприємства країни все частіше опановують основні технології цієї галузі
Згідно з дослідженням KPMG, блокчейн, з часткою в 33% станом на 2022 рік, став п’ятою найкращою технологією серед провідних китайських фінтех-компаній.
Блокчейн йде за великими даними (big data), частка яких становить 76%, за нею слідує штучний інтелект з 68%, а хмарні обчислення займають третє місце з часткою 41%. Граф знань (семантична технологія та база знань, що використовується Google для підвищення якості своєї пошукової системи), займає четверте місце з 34%. Цікаво, що блокчейн стоїть вище, ніж 5G та технологія автоматизації бізнес-процесів.
Підтримка блокчейну урядом Китаю
Дослідження показало, що широке впровадження технології блокчейн пов’язане із посиленням державної підтримки:
«Блокчейн є важливою частиною «нової інфраструктури», і його основна цінність полягає у реалізації розподіленої довіри, яка може ефективно вирішити проблему інформаційної асиметрії між двома сторонами транзакцій у фінансовій системі. Перспективи його застосування є дуже широкими, тому країна продовжує просувати будівництво блокчейн-інфраструктури».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США вдвічі більше однорогів, ніж у Китаї та Індії разом узятих: Інфографіка
Уряд Китаю активно підтримує сектор за допомогою різних ініціатив, таких як створення пілотних зон блокчейну та запуск національного стандарту блокчейну.
Однак, попри заборону криптоактивності, вагома частка інвесторів у цифрові активи, як і раніше, припадає на Китай. Країна стала криптокитом із такою силою в руках, що може знищити весь криптовалютний ринок за секунди, якщо захоче.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- TrueUSD запускає стейблкоїн на основі TRON, прив’язаний до офшорного китайського юаня
- Влада Китаю обмежила використання дипфейків у публічному просторі