close-btn

Еволюція грошей: як криптовалюти інтегруються в платіжну екосистему

Компанія Visa в ході круглого столу розповіла про свої ініціативи в сфері криптовалют

И другую финтех-деятельность

Фото: finance.liga.net

Цифрові валюти – це еволюція грошей. Про це в ході круглого столу, організованого Visa для журналістів з різних країн, заявив Кай Шеффілд, глава криптовалютного підрозділу компанії Visa.

За словами Шеффілда, одна з найбільших в світі платіжних систем вивчає цю сферу, запускає ряд ініціатив, щоб переконатися, що нові форми грошей можуть бути використані безпечно.

Цифрові гроші – це не тільки біткоіни. Visa розділяє світ криптовалют на чотири категорії.

1. Криптовалюти

Кілька років тому в компанії Visa думали, що одного разу люди почнуть використовувати біткоіни для електронних розрахунків, для здійснення покупок. Цього не сталося, і одна з причин – волатильність криптовалют. “Люди не хочуть бути тим чоловіком, що купив піцу за 10 000 біткоінів у 2011 році”, – зазначив віце-президент Visa. Замість цього біткоіни став цифровою версією золота. Люди використовують його як актив для збереження цінності. Основні його опції зараз – купити, зберегти, заробити.

Один з актуальних трендів в даний час – біткоін стає доступним все в більшій кількості фінансових продуктів. Ще п’ять років тому, щоб купити біткоін, потрібно було скористатися спеціалізованою криптобіржею. А зараз великі необанкі, великі цифрові гаманці додають різні можливості, пов’язані з криптовалютами. “Ми прогнозуємо, що цей тренд буде тривати на багатьох ринках”, – зазначив Шеффілд.

2. Стейблкоіни

Це цифрові валюти, підкріплені фіатними грошима і комерційними банками. Як працюють стейблкоіни? Ви можете взяти $1000, піти в фінтех-компанію (Coinbase, наприклад), вони розмістять ці гроші на банківському рахунку, після чого створять 1000 USDC. Цей стейблкоін підкріплений доларом. Цифрові токени створюються в публічній блокчейн мережі. Ви можете перевести фіатні гроші в цю нову інфраструктуру, а потім перевести стейблкоіни на інший криптогаманець без необхідності переживати за курс і волатильність.

Стейблкоіни починають робити публічні блокчейни корисними як платіжні мережі. Якщо ви хочете відправити долари зі Штатів в Африку і хочете використати блокчейн для цього, ви можете перевести свої гроші в криптодолари, відправити по блокчейну і при отриманні перевести в звичайні гроші.

“Стейблкоіни – платіжна технологія і платіжна інновація. Це не нова валюта, це новий форм-фактор для існуючих валют. І нова платіжна реальність. Ми бачимо величезний інтерес як від великих клієнтів, так і від окремих розробників по всьому світу в розвитку цієї екосистеми”, – заявив Кай Шеффілд.

Стейблкоіни найбільш застосовні в B2B сфері. Вони сприятимуть діджиталізації цієї сфери платежів, впевнені в компанії.

3. CBDC

Відмінність стейблкоінов від CBDC в тому, що їх випускає приватний сектор – фінтех-компанії, комерційні банки. А CBDC випускаються і підтримуються центробанками. Велика кількість центробанків в світі активно вивчають питання випуску своїх цифрових валют, зокрема, всі знають про Китай. Visa працює з центробанками низки країн над питаннями, як потрібно будувати CBDC, як їх інтегрувати в існуючі платіжні екосистеми.

4. NFT

Ще пів року тому мало хто міг зрозуміти, що таке невзаємозамінні токени. Зараз кожного тижня ЗМІ рясніють заголовками про нові NFT. Криптовалюти почалися як створення нового класу активів. Далі вони стали форм-фактором у вигляді стейблкоінов для фіатних валют. Тепер криптовалюти стають форм-фактором для цифрового контенту. Твори мистецтва стають токенізованими активами в мережі блокчейн. Відео, пісні, аудіофайли. NFT – це токенізоване мистецтво. “Це нове покоління електронної комерції”, – упевнений представник компанії.

Над чим зараз працює Visa в сфері криптовалют?

Більшість торговців в даний час не приймають безпосередньо криптовалюти, при цьому кількість власників цифрових грошей в світі зростає. З іншого боку, є безліч криптогаманців, які хотіли б надавати нові платіжні методи клієнтам. Visa може стати сполучною ланкою між усіма цими сторонами. Клієнти зможуть розплачуватися криптовалютою так само, як вони це роблять за допомогою платіжних карт і телефонів, а торговцям не потрібно впроваджувати якісь зміни, щоб почати приймати криптовалюти.

В даний час 50 криптокомпаній знаходяться на різних стадіях підписання партнерства з Visa, зазначив Кай Шеффілд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Visa провела першу транзакцію в криптовалюті USD Coin спільно з Crypto.com

Крім того, криптокомпанії все частіше додають традиційні платіжні продукти. Наприклад, в кінці минулого року американський криптовалютний стартап BlockFi представив кредитку Visa з кешбеком у вигляді біткоінів. З іншого боку, традиційні і необанки додають різні криптофункції. Visa може бути сполучною ланкою і тут – між банками і новою блокчейн-екосистемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Coinbase стала першою криптовалютною компанією в системі Visa

google news