close-btn

Кількість криптовалютних зломів упала на 70%: Кого бояться хакери

Активність хакерів щодо криптовалют цього року істотно знизилася. Кому варто за це подякувати?

Кількість криптовалютних зломів упала на 70%: Кого бояться хакери

Фото: pixabay.com

Згідно з останньою доповіддю від аналітиків компанії TRM Labs, перший квартал 2023 року виявився періодом, не надто успішним для хакерів. У цей проміжок часу помітно знизилася кількість інцидентів, пов’язаних зі зломом різних криптовалютних проєктів і протоколів.

У першому кварталі 2023 року відбулося близько 40 великих атак, унаслідок яких хакери змогли викрасти приблизно $400 млн. Цей показник на 70% нижчий, ніж у відповідному періоді минулого року. Інформація, отримана з джерел Decrypt, вказує на приблизно однакову кількість атак, проте середній збиток від них знизився з $30 млн до $10,5 млн.

Ба більше, обсяг викрадених коштів у першому кварталі поточного року виявився меншим, ніж у будь-якому з кварталів 2022 року. У доповіді аналітики відзначають три основні фактори, які призвели до такого результату.

Перший фактор — це арешт Авраама Айзенберга, який у 2022 році здійснив атаку на платформу DeFi Mango Markets на суму $116 млн. Підозрюваний висловив бажання домовитися зі слідством і навіть повернув половину вкраденої суми, однак, Комісія з цінних паперів і бірж США звинуватила його в порушенні положень законів про цінні папери. А Mango Markets все одно через суд зажадала від Айзенберга відшкодування збитків на суму $47 млн плюс відсотки.

Експерти вважають, що цей випадок “відлякав” багатьох зловмисників у криптосфері, оскільки останні усвідомили неминучість покарання, якщо їх спіймають.

Другим фактором є збільшення випадків, коли хакери повертають вкрадені кошти. Наприклад, у квітні 2023 року хакер, який атакував протокол Euler Finance, повернув суму в розмірі $200 млн, отриману внаслідок злому платформи. Хакер, який вкрав $1,5 млн із проєкту Tender.fi, досяг угоди з командою проєкту про винагороду в розмірі $850 тис за виявлення вразливості.

Посилення нормативних обмежень та санкції, накладені на такі платформи, як Tornado Cash, також могли зіграти свою роль у зниженні кількості криптоатак у цьому кварталі.

Нагадаємо, криптоміксер був однією з найпопулярніших платформ для приховування слідів походження криптовалют у блокчейні. Tornado Cash став важливим інструментом в арсеналі шахраїв і хакерів, тому радикальні дії урядових відомств США щодо нього були лише питанням часу.

Схоже, дії правоохоронних органів дійсно потроху приносять свої плоди, адже активність хакерів щодо криптовалют стає нижчою. Однак, як вважають аналітики, найімовірніше, це “тимчасовий перепочинок, а не довгострокова тенденція”.

Якщо ви хочете додатково убезпечити свої активи, обов’язково прочитайте про те, що таке криптопил, і чому його обов’язково потрібно позбутися.

Ознайомтеся з іншими цікавими матеріалами на цю тему:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!