Прихильники Monero просять майнерів XMR бойкотувати майнінг-пул, який захопив 46% хешрейту мережі
Повідомляється, що спільнота Monero обурена майнінговим пулом, на долю якого в даний час припадає 46% хешрейту мережі. Прихильники закликають учасників майнінгу покинути пул Minexmr, вважаючи, що його діяльність загрожує децентралізації.
Згідно зі статистикою pool.xmr.wiki, на момент написання новини на майнінг Minexmr припадало 45,784% хешрейту в мережі. Користувачі Reddit обурені тим, що відбувається, і закликають членів спільноти бойкотувати «Minexmr».
«Якщо ви майнете XMR і підтримуєте цей пул, ви також несете відповідальність за централізацію хешрейту Monero».
По суті, на Reddit говорять про атаку 51% — термін, який позначає, що в розпорядженні атакуючого повинні знаходитися потужності більші, ніж у решти мережі, свого роду «контрольний пакет» генеруючих потужностей. Теоретично, такий обсяг обчислювальної потужності надає владу над цілою мережею. Атака 51% може призвести до серйозних проблем, таких як подвійні витрати в мережі та повна реорганізація блокчейна.
Що дає 51% потужності мережі?
Маючи у розпорядженні 51% потужності, атакуючі:
- не дають іншим майнерам (валідаторам) знаходити блоки (selfish mining);
- проводять подвійне витрачання монет, щоб красти у постачальників послуг, бірж або обмінників (double spend);
- форкають основний блокчейн, розділяючи мережу на два конкуруючі ланцюжки;
- не дають транзакціям чи блокам підтверджуватись;
- під час атаки збирають усі нагороди за блок та комісії з транзакцій.
На момент написання матеріалу Minexmr мав 1 480 520 000 хешів в секунду або 1 48 052 гігахешів в секунду (GH/s) тільки в мережі XMR. На додаток до цих цифр, сьогодні Nanopool має 21,82% світового хешрейту XMR та Supportxmr — 14,85%.
Дивлячись лише на ці три пула майнінгу XMR, загальний хешрейт складає 80,754% від глобального хешрейту XMR. Всі інші топові пули мають значно нижчу хеш-потужність, специфічну для Monero. Адміністратор з команди Minexmr заявив, що організація бачила скарги та планує збільшити комісію пулу для вирішення цієї проблеми.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
30-річна мешканка Дніпра збувала закриті дані про клієнтів фінустанови зловмисникам за кріптовалюту. Каналом комунікації був обраний один із популярних месенджерів. Вартість пакету відомостей починалася від 20 тис. грн. За даними слідства, фігурантка очолювала один із підрозділів банку. Вона мала доступ до такої інформації, як банківські рахунки клієнтів, грошові активи, розмір депозитів, джерела надходження, рух коштів тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Binance купує частку у Forbes на суму $200 млн
За матеріалами сайту reddit.com