Останнє опитування інвестиційної компанії Greenfield показує, що світова криптовалютна індустрія виявляє особливий інтерес саме до цієї європейської столиці
Відповідно до звіту State of European Crypto Report 2023, що публікується раз на два роки інвестиційною компанією Greenfield, європейські криптопроєкти назвали Лісабон найважливішим криптохабом у світі. Аналітики провели анонімне опитування серед 68 керівників криптокомпаній, чиї засновники або ведуть бізнес у Європі, або є вихідцями із країн ЄС.
Наразі тема вибору оптимальної юрисдикції для запуску та роботи криптовалютного бізнесу є досить актуальною. Дедалі більше криптокомпаній висловлюють наміри залишити США. Про це торік повідомили представники Nexo. А відома криптовалютна біржа Coinbase вже отримала ліцензію на діяльність на Бермудських островах. Минулого тижня керівництво компанії анонсувало запуск міжнародної біржі ф’ючерсів на цифрові активи — Coinbase International Exchange.
Не лише Бермуди, а й інші юрисдикції не сплять і намагаються привернути увагу підприємців, які опинилися у складному становищі через регулювання та оподаткування.
Де найкраще запускати криптовалютний стартап?
В інтерв’ю представникам Decrypt співзасновник Greenfield Яша Самаді зазначив, що Європа стає найпопулярнішим місцем для запуску блокчейн-стартапу, багато в чому завдяки ухваленню MiCA. Законопроєкт із комплексного регулювання криптоіндустрії в Європі зміцнить позиції ЄС як одного з найважливіших світових криптоцентрів.
Щодо конкретного міста, то за результатами глобального опитування 50% респондентів поставили Лісабон на чолі топ-3 персонального рейтингу найважливіших криптоцентрів світу. Берлін та Нью-Йорк поділили між собою друге місце – по 35% голосів учасників опитування. Париж посів сьоме місце. Попри перемогу України в першій в історії криптовійні, Київ до списку не потрапив.
Коли респондентів попросили обрати лише одне європейське місто, яке вони вважають найбільш значущим для галузі, Лісабон знову переміг в очах 35% засновників проєктів. Берлін взяв собі 30% симпатій, Париж — 20%, а ось Лондону дісталося лише 5% голосів.
Найчастіше згадані причини підтримки португальської столиці включають її сильне децентралізоване фінансове середовище (DeFi) та сприятливе податкове законодавство. Проте Нью-Йорк, як і раніше, пропонує широкий доступ до венчурного капіталу та конференцій світового рівня, Берлін символізує європейську культуру стартапів, видатний послужний список криптовалют та один з найкращих і найактивніших пулів розробників у світі. Париж відомий своїми криптосамітами та потужними екосистемами Web3 та NFT.
Раніше ми писали, що у Великобританії поліція провела рейд проти нелегальних біткоїн-банкоматів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Влада великого американського штату заборонила використання CBDC: причини
- У Білому домі запропонували ввести податок 30% на майнінг криптовалют