close-btn

НБУ затвердив тимчасові ліцензійні умови для ринку небанківських фінпослуг

Наразі регулятор розробляє нове положення про ліцензування і реєстрацію постачальників фінансових послуг

Затверджено ліцензійні умови для фінкомпаній. Фото: bank.gov.ua

Національний банк затвердив тимчасові ліцензійні умови для небанківських фінустанов і лізингодавців.

Прийнятий документ визначає вимоги, яким необхідно відповідати, щоб отримати ліцензію і право надавати фінансові послуги, вимоги до здійснення діяльності, перелік документів, які необхідно подати для отримання ліцензії, а також порядок відкликання (анулювання) ліцензії.

Прес-служба НБУ зазначила, що документ фактично не змінює підходи до ліцензування небанківських установ, які були введені попереднім регулятором. А ліцензії, видані Нацкомфінпослуг, продовжують діяти і після набуття чинності цього документа.

Ліцензійні умови Нацбанку передбачають низку уточнень, які позитивно вплинуть на ринок небанківських фінансових послуг. А саме:

  1. заявники отримають право подавати документи до регулятора не лише в паперовому вигляді, а й в електронній формі;
  2. визначено порядок відкликання (анулювання) ліцензії за власним бажанням установи;
  3. скасовано вимогу подавати фінансову звітність для отримання ліцензії особам, які мають намір здійснювати діяльність лізингодавця;
  4. передбачено вимогу для небанківських фінустанов подавати щорічний аудиторський звіт за результатами обов’язкового аудиту річної фінансової звітності.

Ліцензійні умови затверджені постановою НБУ №27, яка набула чинності 31 березня 2021 року.

У Нацбанку нагадали, що паралельно із затвердженням ліцензійних умов регулятор розробляє нове положення про ліцензування і реєстрацію надавачів фінансових послуг, а також умови здійснення ними діяльності.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше повідомлялося, що Нацбанк України відкликав ліцензії у 40 фінансових установ на підставі поданих ними заяв. Зокрема, усі наявні ліцензії були відкликані у п’яти компаній: «Ваш Ломбард», «Ломбард «Злато» Ігнатченко І К», «ФК «Артфін», «ФК «Прайм-Фінанс» і факторингової компанії «Паритет».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд скасував рішення НБУ про ліквідацію банку «Хрещатик»: що буде з ліцензією

google news