За минулий рік з Китаю емігрувало близько 11 тис. заможних людей, а ще понад 13,5 тис. можуть покинути країну цьогоріч
Згідно з новим дослідженням, Китай, маючи другу за потужністю економіку світу, та будучи другою за кількістю населення, цьогоріч знову стане свідком найбільшого відтоку мільйонерів.
Згідно зі звітом консалтингової компанії з питань інвестиційної міграції Henley & Partners, очікується, що цього року Китай втратить найбільшу кількість доларових мільйонерів через міграцію, порівняно з будь-якою іншою країною.
Дані фірми показують, що у 2022 році з Китаю мігрували 10 800 заможних людей, а ще 13 500, як очікується, виїдуть цього року.
Ця проблема почалася не з пандемією коронавірусу, а триває вже протягом останніх 10 років. У Китаї спостерігається найбільший відтік мільйонерів щороку протягом останнього десятиліття, що призводить до уповільнення загального зростання добробуту в країні, зазначив у супровідній заяві Ендрю Амойлз, керівник відділу досліджень глобальної аналітичної компанії New World Wealth, яка допомагала у створенні доповіді.
«Нещодавній відтік капіталу може бути більш руйнівним, ніж зазвичай. Економіка Китаю стрімко зростала з 2000 по 2017 рік, але з тих пір зростання багатства і кількості мільйонерів в країні було незначним (якщо вимірювати в доларовому еквіваленті)».
Цікаве по темі: Binance терміново йде з голландського ринку: причини
З яких ще країн тікають багатії
За даними Henley & Partners на другому місці після Китаю — Індія. За прогнозами вона втратить близько 6 500 мільйонерів, що на 1 000 менше, ніж минулоріч.
«Заборонне податкове законодавство в поєднанні із заплутаними, складними правилами, що стосуються вихідних грошових переказів, які відкриті для неправильного тлумачення та зловживань, є лише кількома проблемами, які спричинили тенденцію інвестиційної міграції з Індії», — зазначила Суніта Сінгх-Далал, партнер приватного капіталу та сімейних офісів юридичної фірми Hourani, в тому ж звіті.
Втім, в Amoils підкреслили, що цей відтік не повинен викликати занепокоєння, оскільки Індія «виробляє» набагато більше нових мільйонерів, ніж втрачає через міграцію.
Очікується, що інші азійські країни також побачать, як мільйонери залишають свої країни.
Передбачається, що цього року Гонконг втратить 1 000 мільйонерів, а Південна Корея та Японія — 800 та 300 відповідно. Повідомляється, що жителі Гонконгу масово покинули місто минулого року через обмеження, спричинені Covid-19, і те, що вони вважають «ерозією демократичних норм».
Незважаючи на політичні заворушення та економічну невизначеність, спричинені повномасштабним вторгненням рф в Україну, очікується, що цього року країна-терорист втратить лише 3 000 мільйонерів, що є різким зниженням порівняно з 8 500 у 2022 році. рф посідає четверте місце в рейтингу Henley & Partners після Великої Британії, яка цього року може втратити 3200 мільйонерів, що вдвічі більше, ніж роком раніше.
Не пропустіть важливе: Топ-5 міжнародних маркетплейсів, де можуть торгувати українці
«Brexit зробив Великобританію менш гостинною та привітною для заможних людей. Тепер їм важче пересуватися між Великобританією та країнами ЄС, — зазначив у звіті Тревор Вільямс, запрошений професор Університету Дербі та колишній головний економіст Lloyds Bank Commercial. — Дані свідчать, що частка Великобританії у внутрішніх інвестиціях в Європу скоротилася з моменту її виходу з ЄС, а Німеччина і Франція отримали вигоду».
Куди тікають багатії
Цього року Австралія може випередити Об’єднані Арабські Емірати, прийнявши найбільшу кількість мільйонерів. Очікується, що Австралія побачить приплив 5 200 мільйонерів, тоді як ОАЕ посядуть друге місце з 4 500. Сінгапур посідає третє місце і може побачити 3200 мільйонерів, які придбають будинки в місті-державі.
Згідно з дослідженням, західні країни в цілому залишаються привабливим місцем для мільйонерів: США (2100), Швейцарія (1800) і Канада (1600) замикають десятку лідерів.
«Протягом останнього десятиліття спостерігається стійке зростання міграції мільйонерів, і очікується, що у 2023 та 2024 роках їхня кількість становитиме 122 000 та 128 000 осіб відповідно, — зазначив Юрг Штеффен, генеральний директор Henley & Partners.
Ознайомтесь з іншими корисними матеріалами:
Робота за кордоном: чи йдуть робочі дні в стаж в Україні?
ФРС спровокувала падіння на крипторинку
Наскільки знизилися прибутки українців: опитування
За матеріалами cnbc.com.