close-btn

Урядом встановлено порядок повернення неправомірно отриманих субсидій

Новий регламент передбачає триступеневий процес верифікації одержувача державної допомоги

Субсидії на тепло нараховують з середини жовтня — Мінсоцполітики | Українська Енергетика

Фото: ua-energy.org

Набрати чинності інструкція щодо повернення громадянами помилково нарахованих субсидій та пільг. Якщо в ході перевірки комісією житлових умов одержувача субсидій будуть виявлені порушення, житель буде зобов’язаний повернути отримані дотації державі. Про нововведення в ефірі програми “Сніданок 1 + 1” розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна. За її словами розроблені та прийняті три схеми верифікації випадків помилкового нарахування пільг. Під час першої – перевіряють доходи тих, хто хоче оформити субсидію. Якщо у справі заявника або одержувача субсидій буде призначено другу перевірку, підключиться відповідний відділ Міністерства фінансів, в завдання якого входить докладна перевірка реєстрів відомства на наявність дорогих покупок і нерухомого майна (на суму понад 50 тисяч гривень за один раз), а також несплати ЄСВ протягом трьох місяців.

Третій етап верифікації, згідно з регламентом проводиться через три роки після початку виплат. За словами міністра бувають також випадки, коли субсидія була призначена заявнику помилково. Якщо це сталося не навмисно, в результаті якоїсь помилки, то йому можуть знову призначити виплати на наступний опалювальний період. Даний факт буде зафіксовано і людині не призначатимуть примусове повернення грошей. Якщо ж це зроблено навмисне, були приховані доходи або майновий стан, то тоді повернути кошти доведеться, розповіла міністр. Також Марина Лазебна повідомила, що в Україні розширили програму отримання субсидій і тепер оформити пільги зможе більше українців, ніж раніше.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Парламент прийняв закон, який регулює вітчизняний ринок електронних комунікацій. Верховна Рада затвердила проект закону № 3014 «Про електронні комунікації» з поправками Президента Зеленського. У Мінцифрі, в свою чергу, наголосили ключові тези, на які операторам зв’язку та абонентам варто звернути увагу: Читати далі …

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Парламент розгляне новий регламент переведення співробітників на дистанційну роботу

За матеріалами сайту kurs.com.ua

google news