close-btn

Яка країна відмовилася від долара США: подробиці

100 000 тонн російської нафти в обмін на відмову від долара США. Яка країна погодилася на цю угоду, і чи варта гра свічок?

Пакистан долар США нафта

Фото: pexels.com

Пакистан зробив важливий крок на шляху до дедоларизації, завершивши свій перший міжурядовий імпорт російської нафти в китайській національній валюті ─ юанях. Угода була укладена між Ісламабадом і Москвою. Перший вантаж прибув до Карачі в неділю і все ще вивантажується в порту.

Про це агентству Reuters повідомив міністр нафти Пакистану Мусадік Малік.

Обсяг квітневої закупівлі склав 100 000 тонн, з них 45 000 тонн були доставлені в порт Карачі, решта обсягу перебуває в процесі транспортування. Пакистан отримав російську марку експортної нафтової суміші Urals, уточнив міністр. Мусадік Малік не став розголошувати деталі знижки, яку Пакистан отримав від росії, або комерційних особливостей угоди. Проте він зазначив, що імпорт російської нафти, безумовно, є вигідною покупкою для Пакистану:

“Ми провели ітерації різних сумішей продуктів, і за жодних сценаріїв переробка цієї нафти не буде збитковою. Ми впевнені, що це комерційно вигідно”.

Пакистан переживає економічну кризу і зіткнувся з гострою проблемою платіжного балансу, що загрожує дефолтом за зовнішнім боргом. За даними Reuters, валютних резервів, що зберігаються в Центробанку країни, ледь вистачає на те, щоб покрити місячний обсяг контрольованого імпорту. На тлі нестачі фінансування угода зі знижкою дуже вигідна владі в Ісламабаді.

Переробляти російську сиру нафту буде Pakistan Refinery Limited. Крім того, пакистанська влада націлена на бартерну торгівлю з росією, Афганістаном та Іраном, обходячи розрахунки в доларах, зазначають журналісти.

Країни БРІКС відмовляються від долара США

Важливо зазначити, що перехід на юані є явною спробою послабити панівне становище долара США в міжнародній торгівлі. Ба більше, це важлива віха для країн-членів БРІКС. Бразилія, росія, Індія, Китай і Південна Африка, а також країни, що не входять до БРІКС, приєдналися до боротьби проти домінування долара США.

Кілька тижнів тому президент Бразилії Луїс Лула да Сілва запропонував країні відмовитися від долара на користь іншої валюти. Так само у квітні Лула да Сілва підтримав ідею створення нової валюти спеціально для торгівлі між країнами БРІКС. Також, згідно з недавніми повідомленнями, країни БРІКС активно вивчають можливість розроблення такої валюти, що означає значний відхід від міжнародної фінансової системи, в якій домінує долар США.

Такі країни, як Китай, росія та Іран, в останні місяці різко скоротили свою залежність від американської валюти. Ці країни диверсифікують свої валютні резерви й вивчають можливість використання своєї регіональної або ж іншої, сильнішої валюти, такої як китайський юань, як платіжного засобу.

Вам також буде цікаво дізнатися:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!