Ілон Маск і Twitter стикаються зі зростаючими побоюваннями щодо безпеки бренду після звільнення керівників. З того часу, як Ілон Маск купив Twitter, на платформі значно збільшилася кількість висловлювань, що розпалюють ненависть. Це поставило під удар репутацію платформи та її здатність залучати рекламодавців.
Передісторія
У четвер віцепрезидент Twitter з питань довіри та безпеки Елла Ірвін звільнилася з компанії. Повідомляється, що після того, як пішла Ірвін залишив посаду голова компанії з безпеки бренду та якості реклами (А. Дж. Браун), а також Мая Айєд, менеджер програми, яка працювала над партнерськими відносинами в галузі безпеки бренду.
Маск також ліквідував всю команду з етики штучного інтелекту, яка відповідала за те, щоб шкідливий контент не рекомендувався користувачам алгоритмічно.
Раптове звільнення керівників Twitter, які відповідають за модерацію контенту та безпеку бренду, зробило компанію більш уразливою, ніж будь-коли, для поширення образливого контенту.
Чому це проблема? Тому що рекламодавці не хочуть платити за розміщення свого контенту на платформі без модерації.
Контекст
Купівля Маском Twitter обернулася серйозними фінансовими втратами. Вартість компанії значно знизилася. Тепер вона коштує лише одну третину від покупної ціни. Як результат Fidelity знизила свою частку в акціонерному капіталі, що викликало питання про майбутнє компанії та інвестиції Маска. Ми про це детальніше писали тут: Twitter знецінився після покупки Маском.
На зниження ціни компанії вплинули рішення керівництва. Маск різко скоротив штат співробітників компанії та скасував політику, що обмежує поширення образливого контенту. У відповідь багато брендів прибрали рекламу з платформи. Доходи впали до мінімуму.
У результаті згідно з рейтингом репутації Axios Harris за 2023 рік, Twitter під керівництвом Маска став четвертим ненависним брендом у США.
Проблема лише посилюється
Нещодавнє дослідження показало, що поширення образливого контенту тільки збільшується. Причиною всього якраз звільнення людей, які займаються цими питаннями, та нова політика модерації контенту (її відсутність).
І це все відбувається, попри обіцянки Маска. Він говорив про те, що алгоритми рекомендацій Twitter показують менш образливий контент людям, які не бажають його бачити.
Маск захищав своє ставлення до Twitter, говорячи, що він вірить у свободу слова і що він не збирається піддавати цензурі контент на платформі. Проте критики кажуть, що підхід до модерації, що ґрунтується на невтручанні, створює притулок для сумнівного контенту.
Закритість платформи
Крім зростання розпалювання ненависті, Twitter також розкритикувався за відсутність прозорості. Компанія ускладнила доступ дослідників та журналістів до даних про платформу, що вплинуло на адекватну її оцінку.
У відповідь на ці побоювання Twitter заявив, що працює над підвищенням своєї прозорості. Проте компанія ще надала терміни, коли вона зробить свої дані доступнішими.
Майбутнє Twitter
Майбутнє платформи є невизначеним. Компанія стикається з низкою проблем.
Поки що незрозуміло, як Маск їх вирішить. Однак очевидно, що Twitter необхідно вжити заходів для покращення своєї платформи. Тим самим зробити її безпечним та гостинним місцем для всіх користувачів. Якщо вони хочуть повернути рекламодавців.
Однак, судячи з дій керівництва, нічого подібного робити вони навіть не планують.
Інші статті на цю тему:
- Маск перейменує Twitter: як?
- Twitter можуть заборонити ЄС: чому?
- Instagram готує конкурента Twitter: коли запуск?