Поряд зі зміною споживчих звичок фіксується зростання кількості безконтактних транзакцій
Згідно з опитуванням, проведеним ПриватБанком, у серпні витрати українців на продукти харчування та ПММ зменшилися на 4%. Поряд із цим зросли витрати на медпрепарати, промтовари, а також на відвідування гастрономічних закладів. Проте частка витрат на їжу в загальних карткових витратах становить понад 45%, повідомляють у пресслужбі держбанку.
Скорочення кількості транзакцій при купівлі палива у зазначений період становило 10%. Частота покупок електротоварів та різної побутової техніки серед клієнтів банку зменшилась на 4%. Проте українці на 3% більше витрачали на промислові товари, одяг та взуття, і на 2,3% більше – на кафе та ресторани.
Фіксується зростання сукупного обсягу безготівкових транзакцій у сфері МСБ. Так, у серпні підприємства продали товарів та послуг за безготівковими операціями на 2,1% більше, ніж у липні. У великих торгових мережах товарообіг із використанням карток зріс на 1,8%.
При цьому збільшення кількості транзакцій через POS-термінали банку у зазначений період становило 5,5%. Нагадаємо, раніше радник глави держави з питань економіки Олег Устенко заявив, що дефіцит бюджету в умовах продовження війни до кінця поточного року становитиме $50 млрд, або близько 30-35% ВВП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газ не відвантажуватимуть на берег: як торговці хочуть заробити на кризі енергоносіїв
Ми раніше повідомляли, що Мінфін заклав у проєкт держбюджету на наступний рік мінімальну заробітну плату у розмірі 6700 грн. Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев. За словами чиновника, наступного року пріоритетними статтями видатків стануть сектор оборони та ВПК, соціальна сфера, а також програми, спрямовані на підтримку бізнесу та створення нових робочих місць. Це продиктовано умовами воєнного часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Сенс Банк запустив послугу купівлі валютних військових ОВДП
За матеріалами сайту privatbank.ua