Експерти застерігають від реєстрації на незнайомих сайтах, де від користувачів вимагають надати особисті чи платіжні дані
На початку жовтня в інтернет-пабліках почали з’являтись оголошення про те, що в Україні почали працювати «рекрутери» найбільших світових маркетингових платформ. Так, нібито представники Amazon та AliExpress пропонують користувачам LinkedIn працевлаштування із можливістю заробляти до 30 тис грн на день.
Проте експерти з кібербезпеки стверджують, що в даному випадку йдеться, швидше за все, про чергову шахрайську схему. Як приватні користувачі, так і представники бізнесу стали фіксувати масове розсилання листів з ідентичним рекламним текстом, в якому йдеться про те, що, зокрема, компанія Amazon шукає 80 фахівців для «роботи з домашнім мобільним телефоном», при цьому «завдання прості», працювати можна «де завгодно і будь-коли».
Повідомлення приблизно такого ж змісту розповсюджуються і від імені китайської компанії AliExpress. Посилання, що містяться в оголошенні, ведуть на анонімні групи та сторінки у Telegram і WhatsApp. Щобільше, ще одна обов’язкова умова — бути старше 20 років і не бути студентом.
Цілком очевидно, що великі компанії не використовують такі підозрілі “трюки” при наймі нових працівників до штату. Експерти не рекомендують переходити за пропонованими посиланнями та надавати будь-які персональні або платіжні дані третім особам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки продовжують відновлювати роботу на деокупованих територіях
Павло Дуров вважає, що зловмисники зможуть отримати контактну інформацію користувачів месенджера WhatsApp, проникнувши в операційну систему мобільного пристрою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
TikTok слідкує за користувачами? Думка експертів
Ілон Маск знову надумав купувати Twitter?