close-btn

Як не втратити гроші в чат-боті: експерти Ощадбанку розповіли про запобіжні заходи

У Мережі продовжують поширюватися фейкові чат-боти, що маскуються під послуги держбанку. Зазвичай шахраї намагаються вивідати ПІН-код, CVV2/CVC2-код, логін або пароль до мобільного додатку

Ощадбанк

Фото: zaxid.net

Незважаючи на війну та економічні труднощі, з якими зіткнулися мільйони українців, у суспільстві досі є люди, які не здатні демонструвати солідарність і займаються поширенням фейкових чат-ботів. Такі роботи викрадають платіжні дані користувачів для подальшої крадіжки коштів з карток.

У державному Ощадбанку розповіли про те, як не стати жертвою таких маніпуляцій у Мережі. Зокрема, експерти рекомендують переходити на чат-бот Ощада тільки з офіційного ресурсу банку або у додатку «Мобільний Ощад». Не можна використовувати посилання на сторонніх сайтах або надіслані через соціальні мережі.

Справжній чат-бот держбанку ніколи не запитує у користувача платіжну інформацію картки, а саме ПІН-код, CVV2/CVC2-код, логін або пароль до мобільного додатка. Прохання надіслати таку інформацію має розцінюватися, як спроба шахрайства. Крім того, у платформах для обміну повідомленнями Тelegram та Viber обліковий запис банку верифікований і має синю галочку. Серед офіційних джерел інформації Ощадбанку такі ресурси:

Web: www.oschadbank.ua
Facebook: https://www.facebook.com/oschadbank
Telegram: https://t.me/sergii_naumov (офіційна сторінка голови правління Ощадбанку Сергія Наумова).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дія повідомлятиме українців про запити їхніх особистих даних держорганами

Ми раніше повідомляли, що ситуація довкола криптобіржі Binance продовжує загострюватися. Раніше 13 грудня прес-служба Binance повідомила користувачів про зупинення виведення стейблкоїну USD Coin (USDC). Протягом доби після заяви з майданчика було виведено коштів на $1,9 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стало відомо, під яким брендом monobank виходить на ринок Польщі

N26 виводить крипто-трейдинг на п’ять нових ринків

За матеріалами сайту oschadbank.ua

google news