close-btn

QR-коди масово використовуються для викрадення грошей та встановлення вірусів – ФБР США

Федеральне бюро розслідувань опублікувало звіт, в якому говориться, що кіберзлочинці все частіше підробляють QR-коди для крадіжки інформації та грошових коштів

Фото: ria.ru

У бюро кажуть, що в період пандемії особливо зросла популярність технології QR-кодів, зокрема, забезпечуючи безконтактні платежі. Однак співробітники відомства фіксують зростаюче число кібератак, при яких злочинці використовують цю технологію, прив’язуючи QR-коди до шкідливих сайтів, де у користувачів викрадають їхні платіжні та особисті дані, або на смартфони жертв впроваджується шкідливе програмне забезпечення для отримання доступу до контенту. Непоодинокі й інші випадки, коли користувачі переходять за кодом на схожий сайт і здійснюють платежі.

“Жертва сканує те, що вона вважає офіційним кодом, але підроблений код спрямовує жертв на шкідливий сайт, який пропонує їм ввести логін та фінансову інформацію. Доступ до цієї інформації про жертву дає кіберзлочинцеві можливість вкрасти кошти через облікові записи жертви.”

Співробітники ФБР кажуть, що після переходу за допомогою QR-коду на певний ресурс, необхідно уважно переглянути URL-адресу, яка повинна співпадати зі справжнім сайтом. Також рекомендується не завантажувати через коди додатки на свій смартфон, оскільки це збільшує ризик завантаження шкідливого ПЗ.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Канадські розслідувачі виявили ізраїльське шпигунське ПЗ на телефонах 22 журналістів El Faro — одного з небагатьох видань, які критикують президента країни Букеле та його ініціативи щодо біткоїна та USDT. Фахівці компанії Citizen Lab кажуть, що хакери стежили за журналістами, котрі у своїх матеріалах пишуть про корупцію в уряді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обсяг електронних транзакцій у світі перевищуватиме $7,5 трлн до 2026 року – Juniper Research

За матеріалами сайту nfcw.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!