Масована атака тривала протягом кількох годин
Увечері 15 лютого почали надходити повідомлення про проблеми у роботі офіційних інтернет-сторінок низки державних установ та відомств. Зокрема, було втрачено доступ до сайту Приват24, Ощад24/7, порталу держпослуг “Дія”, сайтів Міністерства оборони, Збройних Сил України та ДСНС. Це підтвердив співзасновник Monobank Олег Гороховський.
“DdoS-атака насправді йде на майже всі українські банки з різною результативністю. Приват, Ощад. Пробували Альфу та А-банк. Зараз пішли до нас масовані запити з вузла в Нідерландах”, – пише банкір на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, послуги онлайн-банку можуть бути тимчасово відключені. Глава Мінцифри також повідомив про проблеми із порталом. За даними Міністерства, фіксується близько 600 тис пакетів шкідливого трафіку в секунду, що надходить з Росії або Китаю.
“Наші фахівці швидко “обрізали” цей напрямок, але атака повернулася вже із Чехії та Узбекистану. І знову була “відбита”. Для користувачів “Дії” атака залишилася непомітною”, – сказав Федоров.
У свою чергу користувачі додатку Приват24 повідомляють про проблеми з верифікацією та платежами. Меню не відображається або частково не працюють деякі послуги банку. Атака на Ощадбанк спричинила проблеми з банкоматами фінустанови, терміналами самообслуговування, також було порушено деякі платіжні операції через POS-термінали.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Спільнота Monero обурена майнінговим пулом, на долю якого в даний час припадає 46% хешрейту мережі. Прихильники закликають учасників майнінгу покинути пул Minexmr, вважаючи, що його діяльність загрожує децентралізації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада повернула депутатам низку надбавок до зарплати: ухвалено закон Стефанчука-Корнієнка