close-btn

Тепер за допомогою Bug Bounty: як в Україні борються із російськими кібератаками

У зв’язку з тим, що кібератаки на вузли критичної інфраструктури нашої країни за останній місяць збільшилися втричі, було ухвалено рішення залучити зовнішніх фахівців із процедури Bug Bounty

Фото: cisoclub.ru

Мета процедури – пошук помилок та вразливостей програмних продуктів та комунікаційних систем, що має, зрештою, призвести до підвищення загальної кібербезпеки України. Після атак 14 січня 2022 року, які передували початку гарячої фази війни, Держспецзв’язком було розроблено законопроєкт, покликаний узаконити використання в Україні процедури Bug Bounty.

У березні Верховна Рада України проголосувала за внесення змін до Кримінального кодексу України, які мають легалізувати втручання у роботу інформаційних та комунікаційних мереж, якщо таке було скоєно відповідно до Порядку пошуку та виявлення потенційних уразливостей у них.

«Після затвердження відповідного тексту Порядку ми зможемо запустити повноцінну систему національних Bug Bounty. ІТ-спільнота зможе легально тестувати державні інформаційні системи на наявність уразливостей, а держава отримає інструмент для підвищення ступеня захисту таких систем», – заявив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У місті Буча та селі Романівка Київської області, звідки лише кілька днів тому витіснили російських окупантів, місцевій владі у співпраці з телеком-операторами вдалося відновити інтернет для більшості абонентів. Повідомляється, що під час проведення технічних робіт використовувалася
технологія компанії SpaceX Ілона Маска Starlink.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки грошей отримали українці в березні через POS-термінали ПриватБанку

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!