Жертвами злочинців ставали, як правило, мешканці зарубіжних країн
Кіберполіція викрила два call-центри, які знаходилися в орендованих приміщеннях у центрі Одеси. Зловмисники дзвонили клієнтам закордонних банків. Далі злочинці представлялися працівниками фінустанов та повідомляли жертвам, що з їхніх карток відбувається несанкціоноване зняття коштів. Від клієнтів потрібно було назвати платіжні дані картки, зокрема, CVV- та ПІН-коди, нібито з метою запобігання виведенню грошей.
Проте, отримавши цю інформацію, злочинці викрадали з рахунків жертв всі гроші, що були на балансі, використовуючи різні приховані інтернет-сервіси. У приміщеннях шахрайських call-центрів та за місцем проживання організаторів поліцейські провели санкціоновані обшуки, у ході яких вилучили понад півсотні одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, чорні записи та підготовлені мовні скрипти.
Наразі порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 КК України. Встановлюється коло причетних осіб. У Кіберполіції нагадали, що за жодних обставин не можна розголошувати дані платіжних карток навіть працівникам фінустанов.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
У ніч з 11 на 12 грудня 2021 року зловмисники зламали сторінку в соціальній мережі глави індійського уряду Нарендрі Моді. Потім хакери опублікували нібито від його імені повідомлення, у тексті якого стверджувалося, що першу криптовалюту буде визнано в Індії в якості легального платіжного засобу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві викрили групу хакерів, які викрали 2 млн гривень бюджетних коштів
За матеріалами сайту cyberpolice.gov.ua