У 2020 році було зафіксовано 5,6 млрд хакерських атак, при цьому на боротьбу з кіберзлочинністю було витрачено понад $1 трлн
Кібербезпека та квантові технології широко обговорювалися на минулій в червні зустрічі лідерів країн “Великої сімки”. Представники найбільш розвинених держав схвалили план зі створення т.зв. Федеральної квантової системи (FQS). Йдеться про єдину мережі суперкомп’ютерів, деякі з яких функціонують на основі квантової технології.
Головним завданням цієї мережі стане більш ефективна протидія хакерам та зміцнення кібербезпеки. В її основу буде закладено новий принцип шифрування – QuantumCloud. Технологія створює «нерозривний» ключ шифрування, який потім використовується супутником для відправки квантових даних в центр обробки інформації.
Канал відправки буде працювати в рамках протоколу ARQ19. Основні зусилля зі створення софта для всієї системи бере на себе компанія Arqit. В кінці липня вона представить перший прототип операційної системи. У свою чергу, планується, що вся Федеральна квантова система буде введена в експлуатацію не пізніше 2023 року.
В цьому ж році будуть запущені перші супутники FQS, які планується попередньо протестувати в дослідницькому центрі в Гарвеллі (Великобританія). Сумарна вартість проєкту оцінюється приблизно в $70 млн. Експерти кажуть, що до такого кроку представників країн G7 підштовхнула тривожна статистика: тільки за минулий 2020 рік у світі було зафіксовано 5,6 млрд кібератак.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Лідер Сполучених Штатів Джо Байден доручив спецслужбам розслідувати, хто стоїть за кібератаками, яким піддалися напередодні сотні американських підприємств. Він також заявив, що в разі причетності до кібератаки Росії, то від США надійде негайна відповідь. Про це Байден сказав 3 липня під час візиту на підприємство Kings Orchards.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова панель задач та поліпшений кіберзахист: в Microsoft розповіли про деякі нововведення Windows 11
За матеріалами сайту ua24.pro