Тимчасова нестача напівпровідників тепер виявилася значно глибшою проблемою, на вирішення якої підуть роки та мільярди доларів
В результаті торішньої рецесії, а також недалекоглядної політики у сфері промислового виробництва минулих років світ зіткнувся з гострим дефіцитом мікрочипів, а їхня нестача тільки загострюється. Проблеми з їхньою поставкою вже негативно позначилися на доступності та ціні відеокарт, ноутбуків і навіть автомобілів. Представник американської компанії Intel заявив, що дефіцит апаратних елементів може тривати ще кілька років.
“Може знадобитися кілька років, щоб ліквідувати недолік ливарних потужностей, субстратів та компонентів”, – повідомив керівник Intel Пет Гелсінджер.
У компанії відзначили, що нестача чіпів стрімко поширюється практично на всі сфери виробництва – від електромобілів до смартфонів і побутової техніки. Пандемія, безсумнівно, внесла свій згубний вклад в проблему. Виробничі лінії постачальників чіпів були зупинені. Одночасно з цим велика кількість офісних працівників перейшли на віддалену роботу, у зв’язку з чим потреба в цифрових гаджетах різко збільшилася.
Чіпи складаються більш ніж зі 100 шарів матеріалів. Вони нашаровуються, а потім частково видаляються, щоб сформувати складні тривимірні структури. Фабрики, здатні виконувати такого роду технологічні завдання, коштують мільярди доларів. У березні Intel оголосила про плани інвестувати до $20 млрд в програму розширення виробничих потужностей зі створення мікросхем. Кілька заводів будуть побудовані в Арізоні та на території ЄС.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Проблема дефіциту мікросхем за останні кілька тижнів почала суттєво загострюватися, і тепер може торкнутися мільйонів людей по всьому світу. У міру розвитку технологій напівпровідникові чіпи все частіше застосовувалися як у виробництві комп’ютерів і автомобілів, так і при створенні звичних побутових приладів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифрова трансформація телеком-ринку: як готуються мобільні оператори України
За матеріалами сайту reuters.com