close-btn

Європарламент ухвалив закон, що вимагає від Apple відкрити доступ третім особам до NFC-чіпу

Після майже двох років юридичних суперечок Європарламент ухвалив Закон про цифрові ринки (Digital Markets Act, DMA) та Закон про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA), що регулює діяльність техгігантів у напрямках конфіденційності, алгоритмів та конкуренції

https://www.apple-iphone.ru/

Європейський парламент провів остаточне голосування за двома новими законами: про цифрові послуги та цифрові ринки. Перший був прийнятий 539 голосами проти 54 при 30 утриманих. Другу підтримали 588 членів парламенту, 11 висловилися проти, 31 утримався.

Прийняті документи регулюватимуть діяльність технологічних компаній на відкритому та конкурентному цифровому ринку, повідомляється на сайті Європарламенту.

Закони стосуються регулювання діяльності, насамперед Alphabet, Amazon, Apple, Facebook та Microsoft. Закон про цифрові ринки (DMA) зобов’яже Apple, Google та інші технологічні компанії-«брамники» дозволяти розробникам додатків та стороннім постачальникам послуг доступ до функцій пристроїв, таких як технологія NFC.

«DMA встановлює зобов’язання для великих онлайн-платформ, що діють як «брамники» (платформ, чиє домінуюче становище в мережі ускладнює їх уникнення споживачами) на цифровому ринку, щоб забезпечити більш справедливе ділове середовище та більше послуг для споживачів», — йдеться в офіційному. заяві Європарламенту.

На додаток до дозволу «доступу на рівних умовах до тих же функцій операційної системи, обладнання або програмного забезпечення, які доступні або використовуються воротарем», законодавство також вимагає від компаній:

  • Дозволити третім сторонам взаємодіяти з їхніми власними службами. Наприклад, користувачі невеликих платформ зможуть обмінюватися повідомленнями та надсилати голосові повідомлення або файли через програми для обміну повідомленнями техгігантів. Це дасть користувачам ширший вибір і дозволить уникнути так званого ефекту «прив’язки», коли вони обмежені одним додатком чи платформою;
  • Надати бізнес-користувачам доступ до даних, які вони генерують на платформі гейткіпера, для просування власних пропозицій та укладання контрактів зі своїми клієнтами за межами платформ гейткіпера.

Найбільша кількість зобов’язань зачепить великі платформи з щомісячною аудиторією від 45 млн користувачів. Їх можуть додатково піддати незалежному аудиту, а також змусити відкрити владі та затвердженим дослідникам доступ до алгоритмів для вивчення потенційної шкоди.

Закон про цифрові ринки орієнтований на чесну конкуренцію між великими платформами, на кшталт Google, Microsoft і Apple, і дрібнішими. DMA передбачає забезпечення кращої сумісності з меншими службами, які забезпечують надсилання файлів між системами.

Також техгіганти більше не зможуть просувати свої продукти та послуги на власних платформах на шкоду третім пропозиціям та ускладнювати процес видалення встановлених програм.

Заступник голови Європейської комісії з цифрових технологій Маргрет Вестагер вже створила робочу групу, яка контролюватиме дотримання закону. До неї увійдуть близько 80 чиновників. Компанії, які не дотримуються законодавства, можуть бути оштрафовані на суму до 10% від їхнього світового обороту за попередній фінансовий рік або до 20% у разі повторного недотримання.

Читайте також:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!