close-btn

Міста-утопії Ілона Маска, Білла Гейтса та принца Саудівської Аравії: божевільні ідеї багатіїв

Боротьба за рівноправність, бажання перемогти бідність та звести до мінімуму шкоду, яку завдають люди навколишньому середовищу — це лише деякі з причин, чому багаті цього світу виношують ідеї створення міст-утопій

Міста-утопії, створені мільярдерами: бачення штучного інтелекту

Міста-утопії, створені мільярдерами: бачення штучного інтелекту Фото: deepai.org

Серед найгучніших ідей варто виділити: проект «Снейлбрук», який був представлений американським мільярдером Ілоном Маском, місто «Телоса» у пустелі в районі Невади по проєкту Марка Лора — колишнього голови компанії Walmart, місто майбутнього Neom презентоване принцом Мухаммедом бен Салманом. Розкажемо докладніше про божевільні ідеї багатіїв і подивимося, що їм вдалося реалізувати, а що так і залишилося нездійсненною мрією.

Власне місто Ілона Маска у Техасі

Ілон Маск, генеральний директор SpaceX та The Boring Company, планує побудувати своє місто-утопію на території близько 8 тисяч акрів (близько 3237 гектарів), яку він викупив у південній частині Остіна, штат Техас.

Нове місто вздовж річки Колорадо буде призначене для його підопічних. Автор амбітних та інноваційних проєктів сподівається, що це призведе до більш ефективної роботи та підвищення якості життя його співробітників. Він також заявив, що місто буде побудоване таким чином, щоб максимально використати відновлювані джерела енергії та зменшити шкідливий вплив людини на довкілля.

Ця ідея виникла у Маска після того, як він переїхав до Остіна і помітив нестачу інфраструктури в цьому районі. Нині немає певних планів створення міста. Але на викупленій території вже височіє кілька модульних будинків, спортивний майданчик, басейн та тренажерний зал, а на стовпах красуються таблички з написом Welcome to Snailbrook, state of Texas.

В минулому році співробітники The Boring Company почали подавати перші заявки на заселення до будинків. Орендна плата за 2-3 кімнатну квартиру для них становить близько $800 на місяць, тоді як середній діапазон цін на оренду житла в цьому регіоні перевищує $2100 на місяць. У разі звільнення працівника йому надається 30 днів на те, щоби звільнити квартиру.

Місто-утопія Ілона Маска: бачення штучного інтелекту

Місто-утопія Ілона Маска: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

Раніше ми писали, що Ілон Маск знову потрапив до Книги рекордів Гіннеса.

Технологічне місто Білла Гейтса

Belmont — це проєкт створення технологічного міста в Аризоні, який планується побудувати на площі понад 24 тисячі акрів (близько 9 712 гектарів). Його розробила інвестиційна організація Belmont Partners, до якої входить Cascade Investment LLC — приватна компанія, яка керує багатством Білла Гейтса.

Головна ідея міста Belmont полягає в тому, щоб створити новий економічний простір, в якому будуть застосовуватися найсучасніші технології. Очікується, що у місті будуть широко розвинені інноваційні рішення, такі як автономні транспортні засоби, бездротові мережі зв’язку, системи керування енергоспоживанням та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сеул — перше місто, що увійшло до Метавсесвіту. Як він виглядатиме?

Belmont Partners описує проєкт як «зв’язуючу ланку між реальним та цифровим світом», де технології будуть використовуватися для підвищення зручності життя та роботи людей, а також для створення більш екологічно чистого міського середовища.

У рамках проєкту Belmont також планується створити робочі місця та навіть відкрити державні школи та вищі навчальні заклади. Крім того, місто надаватиме послуги в галузі охорони здоров’я, розваг та культури. Але в даний час проєкт Belmont знаходиться на стадії планування, і конкретних деталей його реалізації ще не визначено.

Місто-утопія Білла Гейтса: бачення штучного інтелекту

Місто-утопія Білла Гейтса: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

Курорт-утопія на Гаваях

Ларрі Еллісон — засновник і колишній CEO компанії Oracle відомий своєю пристрастю до нерухомості та кількома проєктами зі створення міст-утопій. Один з них — курорт на Гаваях «Ланаї» загальною площею близько 140 квадратних кілометрів. Ідея зародилася в 2012 році, коли Ларрі Еллісон купив острів у компанії Castle & Cooke за 300 мільйонів доларів, щоб створити там свій ідеальний курорт.

Мета проєкту — побудувати екологічно чисту зону відпочинку, що приваблює унікальним дизайном та передовими технологіями. Курорт складається з кількох готелів, вілл, ресторанів та магазинів, а також спортивних об’єктів, включаючи гольф-поля та тенісні корти. Крім того, його оснастили власною системою енергопостачання, яка працює на сонячних батареях та вітрогенераторах. Це дозволяє скоротити використання традиційних джерел енергії та зробити острів більш екологічним.

Зараз там проживає близько 3000 чоловік. Це улюблене місце відпочинку для найбагатших і найвідоміших персон. Серед курортників часто можна побачити Вілла Сміта, Тома Круза, Сінді Кроуфорд та багатьох інших зірок.

Але, на жаль, є й інший бік медалі. Ларрі Еллісон вклав великі гроші у розвиток свого проєкту, і для благоустрою природних зон багатьом сім’ям довелося залишити свої будинки та поступитися рідними землями мільйонерам. Також за останнє десятиліття вийшла з-під контролю популяція диких оленів, і це завдає шкоди екології, а через бруду, що сповзає з острова в океан сильно страждають на коралові рифи.

Місто-утопія на Гаваях: бачення штучного інтелекту

Місто-утопія на Гаваях: бачення штучного інтелекту Фото: deepai.org

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські криптоінвестори планують побудувати перше блокчейн-місто

Місто майбутнього від Саудівського принца

Принц Мохаммед бін Салман є наслідним принцом Саудівської Аравії і він активно веде програму «Vision 2030», яка спрямована на модернізацію та диверсифікацію економіки Саудівської Аравії. У рамках цієї програми було запущено проєкт міста майбутнього Neom.

Місто Неом розташоване на північному заході Саудівської Аравії і займає понад 26 000 квадратних кілометрів. Як бачите, за площею воно перевершує багато великих міст світу, включаючи Лондон, Нью-Йорк і Токіо. Головна ідея проєкту — створити унікальне середовище, яке буде поєднувати передові технології, екологію та інновації.

У місті Неом планується збудувати плавучий порт, розвивати технології штучного інтелекту, використовувати поновлювані джерела енергії, а також створити безліч робочих місць у різних сферах, включаючи освіту, медицину та туризм.

Є й більш грандіозні плани. Наприклад, розробники хочуть реалізувати у місті систему штучного дощу, спроектувати «фальшивий місяць», у всіх готелях впровадити роботів-покоївок, а в школах — голографічних вчителів. Але це ще не все. В місті Неом не буде доріг, та й самих автомобілів теж не буде, а весь цей технологічний рай керуватиметься за допомогою штучного інтелекту.

Проєкт розробляється у кілька етапів і потребує величезних вкладень. За попередніми оцінками його загальна вартість складе понад $500 млрд. При цьому влада Саудівської Аравії сподівається залучити безліч закордонних інвесторів, щоб створити інноваційний економічний центр у регіоні. І незважаючи на численні дискусії та критику проєкту він продовжує розвиватися та привертати увагу громадськості. Що з цього вийде — покаже час.

Місто майбутнього від Саудівського принца: бачення штучного інтелекту

Місто майбутнього від Саудівського принца: бачення штучного інтелекту Фото: deepai.org

Нагадаємо, що приблизно за 60 миль на південь від центру Пекіна будується нове місто, яке демонструє високотехнологічний екологічно чистий розвиток Китаю. Це проєкт Сі Цзіньпіна, — місто майбутнього.

Традиційний погляд на місто від короля Чарльза

Король Чарльз запропонував створити нове місто у старовинній архітектурній стилістиці в графстві Дорсет, Великобританія. Назва підібрана відповідна — Poundbury. Проєкт був заснований у далекому 1993 році на землях, що належать старшому синові королеви Єлизавети II Герцогу Корнуолському. Побудований у традиційному англійському стилі, з використанням каменю та цегли. Характерні ознаки міста — широкі вулиці, посипані гравієм площі, ковані огорожі, парки та сквери.

У місті є різні типи будівель, від житлових будинків до комерційних споруд, магазинів та офісів. Воно було розроблений таким чином, щоб створити приємне середовище для проживання, роботи та відпочинку. Місто Паундбері є прикладом того, як можна створювати стійкі, екологічно чисті та комфортні поселення, що поєднують сучасні технології та традиційну архітектуру. Цей проєкт схвалено як місцевим, так і центральним урядом, він отримав широку підтримку громадськості.

Але місцеві жителі розповідають і про ложку дьогтю. Зокрема, величезною проблемою є відсутність дорожньої розмітки та проблеми з паркуванням автомобілів (враховуючи те, що у місті проживає понад 4000 осіб). Також без особистої згоди короля ніхто не має права змінювати фасад свого будинку. Особливий дозвіл потрібен і на встановлення кондиціонерів, сонячних панелей, супутникових тарілок, грат на вікнах і т. д.

Але, незважаючи на все це, Паундбері став популярним місцем для життя та туризму, привалюючи людей з усього світу своєю унікальною архітектурою та дивовижним колоритом.

Місто-утопія від короля Чарльза: бачення штучного інтелекту

Місто-утопія від короля Чарльза: бачення штучного інтелекту Фото: playgroundai.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Смарт-міста, які довели, що майбутнє вже настало (фото, відео)

Незвичайні бібліотеки світу: 6 найбільш неординарних місць

Як Chat GPT написав історію про найбагатшого власника біткоїнів — експеримент PaySpace Magazine

google news