close-btn

Майбутнє вже тут: як токенізація трансформує автомобільну галузь — досвід брендів

Токенізація надає автомобільній галузі унікальну можливість скористатися перевагами передових технологій, зокрема, блокчейну. Автобренди, виробники оригінального обладнання (OEM), постачальники, роздрібні торговці та інші можуть отримати вигоду від швидкого та ефективного обміну інформацією

Tokenization, car, technology

Tokenization, car, technology Фото: technotipsolutions.com

Токенізація — це процес обміну конфіденційними даними за допомогою унікальних ідентифікаційних символів, які називаються токенами. Це дозволяє зберігати важливу інформацію в мережі без шкоди для безпеки.

Безпечний обмін даними — одна з найважливіших переваг токенізації. Завдяки своїй природі токени можна вважати надійними. Технологія захищає від маніпуляцій з даними та шахрайства і допомагає підтримувати вищий рівень безпеки. У міру того, як ми рухаємося до систем автономного водіння, ставки на кращу мережеву безпеку і конфіденційність клієнтів значно зростають.

Оскільки інформація записана в блокчейні, її неможливо буде змінити або підправити. Тому в майбутньому, коли власник транспортного засобу буде здійснювати транзакції, будь то передача права власності або просто будь-яка інша операція, вона буде доступна в блокчейні.

Але це ще не все. Токенізація особливо вигідна для автомобільної промисловості з наступних причин:

  • вона більш сумісна зі старими системами, ніж шифрування;
  • вона коштує дешевше, ніж перехід на шифрування даних;
  • вимагає менше часу та управління ресурсами;
  • зменшує ризик наслідків у разі порушення безпеки;
  • сприяє створенню бази достовірних даних;
  • полегшує впровадження інноваційних технологій, наприклад, для здійснення оплати;
  • розширює потоки доходів від життєвого циклу транспортних засобів.

Нагадаємо, що реальні артефакти з «Титаніка» також буде токенізовано. RMS Titanic, Inc., VSFG та Artifact Labs співпрацюють, щоб перенести речі з лайнера у Web3 (вони будуть представлені у вигляді NFT). Детальніше читайте в матеріалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Котирування ШІ-токенів стрімко зростають на тлі хайпа чат-ботів від Microsoft та Google

 

Tokenization

Токенізація та її вплив на автомобільну промисловість

Токенізація, разом з технологією блокчейн, дозволяє корпораціям вільно обмінюватися даними між різними інфраструктурними мережами, не турбуючись про розкриття конфіденційної інформації. Це стрімко розширює список пропозицій для користувачів, пришвидшує процеси у сфері надання послуг, оптимізує сам процес експлуатації авто.

Це навіть може призвести до розробки кращого допоміжного програмного забезпечення, яке можна буде використовувати на всіх автомобілях, незалежно від їхньої марки. Наразі автомобільна промисловість стоїть перед викликом переходу від моделі ланцюга поставок до програмно-орієнтованої.

Оскільки кожна автомобільна компанія має власну екосистему, важко обмінюватися критично важливими даними, наприклад, про мобільність без розкриття конфіденційної інформації. З токенізацією цієї проблеми вдасться уникнути, оскільки необхідні дані будуть легко доступні у вигляді токенів.

Отже, ключ до успішного розвитку автономних транспортних засобів — створення середовища, в якому існує кращий спосіб зв’язку між транспортними засобами та їхньою допоміжною інфраструктурою. За допомогою токенізації та технології блокчейн галузь зможе пілотувати нові механізми відстеження, управління смарт-контрактами, створити прозорість ланцюжка поставок, та збільшити кількість платежів у транспортних засобах, а також запровадити стимули для монетизації даних про мобільність.

«Токенізація стане одним з найбільш значущих впливів технології блокчейн на суспільство в цілому. Можливість безпечного зберігання та легкого доступу до даних, пов’язаних майже з усіма щоденними транзакціями та діями, трансформує галузі та послуги по всьому світу. Наприклад, в автомобільній промисловості, з її великою кількістю паперової документації, від страхування до технічного обслуговування і податку на автомобілі, токенізація вплине на всі сфери володіння транспортними засобами», — кажуть експерти.

Очікуємо незабаром: що вже анонсували автомобільні бренди?

Mercedes дозволяє водіям у Німеччині автентифікувати платежі в автомобілі за допомогою відбитків пальців

У березні сервіс Mercedes pay+ буде інтегрований у консоль керування автомобілями модельного ряду EQS, EQE, S-Class, C-Class та GLC. Сервіс є набором протоколів і шлюзів з біометричною ідентифікацією, що дає водію можливість підтверджувати транзакцію безпосередньо з салону автомобіля без використання PIN-коду або смартфона.

Запуск нової платіжної можливості реалізується за підтримки Visa Delegated Authentication та Cloud Token Framework. Власнику авто необхідно буде лише прив’язати свою платіжну банківську картку до облікового запису в Mercedes me, потім активувати Mercedes pay+ через бортову мультимедійну систему MB UX.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які інноваційні рішення запроваджують світові фінтех-гіганти: ідеї для українських компаній

Tokenization

Tokenization Фото: easypaymentgateway.com

Будь-який сервіс, який пропонує екосистема Mercedes-Benz, можна буде сплатити в один дотик. Активація тієї чи іншої послуги та підтвердження транзакції здійснюються по скану відбитка пальця. Серед найбільш популярних послуг стануть платежі на АЗС при заправці паливом або зарядці акумулятора, якщо йдеться про електромобілі. Раніше водіям надавалася можливість сплатити рахунок через MBUX за допомогою PIN-коду.

Система використовує хмарний фреймворк токенів Visa та делеговану службу автентифікації для підтримки відповідності SCA, а пізніше цього року буде додана підтримка карток, випущених іншими мережами.

Mercedes також планує додати підтримку біометричних платежів в автомобілі для інших послуг, пов’язаних з автомобілем, включаючи заправку, а також розгорнути сервіс Mercedes Pay+ на інших європейських ринках «в 2023 році», повідомляє автовиробник.

Ford запатентував технологію автопілота, який відганятиме машину банку, якщо власник не оплачує кредит

Патент називається «Системи та методи вилучення транспортного засобу». Сенс у тому, що якщо ви купили Ford у кредит, але перестали платити — машина делікатно нагадає вам про це. Спершу будуть відключені деякі системи автомобіля на кшталт круїз-контролю та кондиціонера, потім у салоні звучатиме неприємний писк.

Якщо й це не спрацює, машина сама поїде туди, куди вкаже банк. Потім її продадуть чи утилізують. Система вже сама оцінить стан автомобіля.

У майбутньому Ford планує встановити таку фічу на кожен сучасний автомобіль.

Раніше ми писали про те, як мережева токенізація економить бізнесу гроші, а клієнтам гарантує безпрецедентну безпеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШІ, ML та інші фінтех-методи: як вибудувати захист від фінансового шахрайства

Ford, Blockchain

Ford, Blockchain Фото: microsoft.com

Оцифрування документів, оптимізація взаємодії з сервісами, сертифікація запчастин

Френсіс Хачем, засновник і генеральний директор компанії CodeNekt, каже, що токенізація допоможе в найближчому майбутньому оцифрувати всі документи на транспортні засоби, оптимізувати роботу паркінгів, об’єднати навколо автотранспорту різні сфери, пов’язані з діджитал-технологіями.

Діджиталізація також допомагає зменшити наш вуглецевий слід, економити паливо та уникати громіздкої паперової тяганини. Ба більше, інформацію про автомобілі можна буде зберігати в блокчейні (пробіг, наявність ДТП, серійний номер тощо).

«Токенізація зробить продаж вживаних автомобілів більш простим, ніж будь-коли», — підкреслив Френсіс.

Також токенізація допомагає товаровиробникам, зокрема, запчастин до автомобілів, захистити товар від підробки. Наприклад, цим інструментом користується Renault. Завдяки блокчейну компанія створила надійну мережу для обміну інформацією про відповідність товарів по всьому ланцюжку поставок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Понад 95% власників цього AI-токену отримують прибуток: Що в ньому особливого?

На ринок вийшли сотні підроблених токенів ChatGPT

Swift завершує експерименти з токенізованими активами: підбиття підсумків

За матеріалами riddleandcode.com, mitsoftware.com, en.cryptonomist.ch, renaultgroup.com.

google news