Виробники виявилися не здатні наситити ринок необхідною кількістю цифрової техніки
Експерти пояснюють, що дефіциту, який негативно позначається на широкому спектрі виробництв, передували цілий ряд причин, включаючи пандемію. Однак основною проблемою називають недостатнє в останні роки фінансування підприємств з виготовлення 8-дюймових чіпів, які належать в основному азіатським компаніям. Як наслідок, заводи-виробники не впоралися зі зростаючим попитом на 5G-смартфони, ноутбуки та іншу мікропроцесорну техніку, незважаючи на прогнозовану тенденцію підвищення запиту на ринку, в тому числі у зв’язку з глобальним впровадженням інфраструктури 5G та продажем сумісних з нею мобільних пристроїв.
“Вся індустрія електроніки зіткнулася з нестачею компонентів. Те, що ми планували зробити за місяць, тепер зможемо дати не раніше, ніж через два”, – поскаржився виконавчий директор компанії Sand and Wave Доні Чжан.
Джерело в японській компанії з постачання деталей для електроніки повідомило, що компанія зіткнулася з нестачею Wi-Fi та Bluetooth-чипів. Очікується, що затримки з їх поставками затягнуться на більш ніж 10 тижнів. Серед інших причин дефіциту аналітики виділяють оптові закупівлі мікросхем китайськими техногігантами Huawei Technologies та Xiaomi. Також на дефіцит вплинула пожежа на заводі з виробництва мікросхем в Японії, локдаун в Південно-Східній Азії та страйки робітників на декількох ключових підприємствах у Франції. Про свої труднощі заявили також компанії Panasonic, Yamaha і STMicroelectronics.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
До 2025 року 43% роботодавців збираються скоротити число робочих місць. Це призведе до звільнення 85 млн чоловік. Причина такої зміни структури ринку – впровадження цифрових технологій і автоматизація праці. Про це йдеться в доповіді The Future of Jobs 2020.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція примушує Big Tech компанії платити податок на цифрові технології
За матеріалами сайту unian.net