close-btn

SpaceX допоможе вивести український супутник в космос

Останній супутник наша держава запустила десять років тому

SpaceX. Фото: businessinsider.com

Україна веде переговори з космічною компанією Ілона Маска SpaceX щодо спільної програми виведення на навколоземну орбіту супутника українського виробництва. Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей та промисловості Олег Уруський.

“Ми інтенсивно співпрацюємо з космічною компанією Маска, що надає послуги із запуску. Сподіваємося, що за допомогою оператора SpaceX, нам вдасться запустити супутник вже в грудні 2021 року”, – заявив пан Уруський.

Йдеться про супутник дистанційного зондування Землі Січ 2-30 (2-1), а також про сумісність українського апарату і ракети-носія SpaceX. Супутник також призначений для моніторингу параметрів іоносфери Землі. Маса модуля 170 кг, а термін експлуатації становить п’ять років. Про результати переговорів зі SpaceX стане відомо найближчим часом. Космічний апарат, практично готовий, але потрібно ще час на аналізи та технічні перевірки, додав Уруський.

Проте прогнози Державного космічного агентства не такі оптимістичні. У відомстві заявили, що на поточний момент технічна готовність супутника становить 85%, а будівництво центру управління наземного сегмента виконано тільки на 45%. До грудня 2020 року проект знаходився в замороженому стані, поки не було отримано ділову пропозицію від компанії Exolaunch GmbH (представника з продажу послуг SpaceX) про допомогу в доопрацюванні та запуску супутника. І тільки в січні нинішнього року з компанією SpaceX було підписано договір.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

За повідомленням на сайті Мінцифри, за січень 2021 року мобільні оператори підключили до 4G-інтернету 2383 населених пункти. З них, в 543 містах і селах, де проживають понад 117 тис українців, 4G з’явився вперше. Проект Vodafone LTE900, згідно з яким оператор запускає мережу 4G в діапазоні 900 МГц у всіх областях України, став найбільш амбітним проектом 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засновники компаній LinkedIn та Zynga інвестують в розробку аеротаксі

За матеріалами сайту tech.liga.net

google news