close-btn

ШІ, прямі продажі та гіперперсоналізація: яким буде 2022 рік для e-commerce

Оскільки люди продовжують переходити на інтернет-шоппінг на тлі пандемії COVID-19, обсяги онлайн-торгівлі цьогоріч лише зростуть. Розповідаємо, які тренди визначатимуть вектор розвитку галузі.

Фото: pixabay.com

Пандемія дала продажам електронної комерції «додатковий імпульс». Так, у 2020 році споживчі витрати в інтернеті досягли рекордних 813 мільярдів доларів, що на 42% більше, ніж у 2019 році. За даними Adobe, у 2022-му онлайн-продажі зростуть ще більше – до 930 мільярдів доларів.

Які нові тенденції визначатимуть розвиток е-commerce?

Гіперперсоналізація

2021-й рік, серед іншого, ознаменувався різкою зміною конфіденційності даних, ініційованої Apple. Коли техногігант дозволив користувачам відмовитися від відстежування даних на iOS 14.5, Facebook втратив доступ до цінної інформації про поведінку користувачів, які є основою націлювання реклами в соцмережі. Результатом стало те, що багато комерційних брендів, які сильно залежать від реклами у Facebook, помітили падіння доходів і збільшення витрат. Єдиний спосіб, яким бренди можуть адаптуватися до цих змін, – збирати дані безпосередньо від своїх клієнтів і використовувати їх для персоналізованого маркетингу. Гіперперсоналізація має вирішальне значення, адже завдяки їй бренди можуть збільшити дохід, забезпечуючи клієнтам цінність, підвищуючи їх лояльність.

Передпродажі та перехресні продажі з ШІ

Штучний інтелект і машинне навчання здатні добре прогнозувати торгові звички на основі перегляду та історії покупок. Якщо жоден людський мозок не може налаштувати веб-сайт для кожного унікального відвідувача, то ШІ готовий до цього завдання. Не дивлячись на те, що небагато роздрібних продавців мають обсяг даних, достатній для справжнього ШІ, деякі системи ERP та CRM включають функції машинного навчання, які допомагають здійснювати перехресні продажі.

Урізноманітнення способів оплати

Якщо ваша компанія приймає оплату лише готівкою, кредитною чи дебетовою карткою, настав час розглянути нові варіанти. Наприклад, багато онлайн-роздрібних продавців використовують інструменти, які дозволяють споживачам купувати за планом оплати без додаткових комісій. Потурбуйтеся, щоб процес оформлення замовлення був швидким і простим. Крім того, у 2022-му ми будемо спостерігати ширше використання криптовалют у якості оплати за покупки в інтернеті. Може, варто спробувати й вам?

Фото: pixabay.com

Ширше використання голосового пошуку

Голосовий пошук стає все популярнішим, що безпосередньо впливає на результати пошуку та покупок. Продавці електронної комерції повинні бути в курсі змін щодо пошуку, щоб оптимізувати його для майбутніх
продажів.

Екологічна свідомість брендів

Споживачі шукають бренди, які шанобливо ставляться до навколишнього середовища. Вони хочуть купувати у компаній, які компенсують викиди вуглецю, зменшують одноразову упаковку або повертають ресурси планеті.

Доповнена реальність для візуалізації покупок

Клієнти не хочуть здогадуватися, чи пасуватиме новий диван їхній вітальні. З доповненою реальністю (AR) їм цього не доведеться робити. Додавання цієї технології означає, що вони можуть використовувати телефон або ноутбук, щоб дивитися відео кімнати в реальному часі з новим доповненням. Те саме стосується творів мистецтва, підлоги та багатьох предметів одягу. Компанії e-commerce повинні активно додавати AR, де це доречно, щоб заохочувати клієнтів «приміряти» продукт.

Більше продажів через соцмережі

За даними GlobalWebIndex, 71% людей з більшою ймовірністю купують продукти та послуги лише на основі рекомендацій у соціальних мережах. У звіті Deloitte також зазначається, що споживачі, які використовують соціальні мережі під час покупок, у чотири рази частіше витрачають на покупки більше, ніж ті, хто цього не робить. Ця величезна цифра демонструє, наскільки важливо продавати більше через соцмережі.

Фото: pexels.com

Омніканальність

Не змушуйте потенційних клієнтів вас шукати. Якщо вас складно знайти, покупець віддасть перевагу конкурентам. Тому краще розгорнутися на платформи, які приймають вашу цільову аудиторію. Покладатися лише на пошук в Google недостатньо, які і на соцмережі. Використовуйте те й те, оскільки споживачі взаємодіють з брендами через різні канали. Крім того, згідно з дослідженням Sprout Social, майже 85% клієнтів не зроблять покупку, поки не побачать продукт кілька разів. Отже, присутність омніканалу має вирішальне значення для збільшення конверсії.

Моделі D2C набувають популярності

D2C – продаж кінцевому споживачеві, без посередників і дилерів. Нині брендам простіше, ніж будь-коли, брати участь у стратегіях DTC, використовуючи власні цифрові канали для безпосереднього доступу до споживачів. Упроваджуючи такий підхід, підприємства можуть краще диференціювати себе та свої продукти. Без посередництва роздрібного продавця бренд краще розуміє своїх клієнтів і належним чином сегментує їх, збираючи дані для якіснішого маркетингу. Щоб витримати конкуренцію, маркетплейсу краще розвиватися нішево, вибудовуючи асортимент довкола вузької цільової аудиторії. При цьому слід регулярно продукувати експертний та споживацький контент, отримувати фідбек, упроваджувати персоналізацію, в тому числі за рахунок CRM-стратегії (система управління відносинами з клієнтами).

Довгострокова співпраця із соціальними інфлюенсерами

Ця творча робота може включати все: від танцювальних відео в TikTok до чекінів в Instagram. Глядачі можуть купувати те, що бачать на фотографіях і відео, не виходячи з програми, допомагаючи усунути тертя під час оплати. Автори контенту можуть стягувати плату за підписку або інші збори, створювати власні бренди та розробляти інтелектуальну власність, яка є джерелом ліцензування. Маркетологи можуть брати участь у цьому, співпрацюючи з творцями для спільного брендування продуктів або стаючи офіційними спонсорами контенту. Багато брендів формують довгострокові відносини з інфлуенсерами замість того, щоб наймати їх для окремих кампаній і проєктів. Очікується, що подібних угод між брендами та впливовими особами у 2022 році стане більше.

Висновок. Якщо у 2021 році онлайн-торговці були зосереджені на адаптації до постійного зростання e-commerce та боротьбі з «відкриттям» фізичних просторів, у 2022 році вони вирішуватимуть питання підвищення персоналізації. У новому році споживачі очікують безперебійного, зручного та незабутнього шопінгу як ніколи раніше. Інвестування в правильні тенденції e-commerce дозволить бізнесу адаптуватися до цих мінливих потреб й уподобань.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Бізнес майбутнього: 5 технологій, на які варто звернути увагу

За матеріалами: globalbankingandfinance.com, marketingdive.com, businessinsider.com, e-commercenews.co.nz

google news