close-btn

Правило 72: Як дізнатися, за скільки подвоїться капітал

Завжди цікаво дізнатися, за скільки часу подвоїться капітал при вкладеннях у певний актив. Для цього є проста математична формула — Правило 72

https://suvorov.legal/

Роздуми на тему, куди і як інвестувати багатьох лякають. Але що, якби ви могли підставити цифри у просту формулу і дізнатися, скільки часу потрібно, щоб ваші інвестиції подвоїлися? Як дізнатися, наприклад, за скільки часу капітал подвоїться при вкладеннях у S&P500 з прибутковістю 15%?

І на те є проста математична формула — Правило 72.

Що таке Правило 72?

Правило 72 — це математичний принцип, який оцінює час, необхідний для подвоєння вартості інвестицій. Згадка математики може збентежити, але Правило 72 насправді дуже проста формула, яку може використовувати кожен.

Необхідно розділити 72 на поточну дохідність — отриманий результат і є кількість років, яка необхідна для подвоєння капіталу. Формула працює за умови включення до угоди складного відсотка (реінвестування).

Наприклад візьмемо облігації з поточною прибутковістю 11%. Опустимо різні ризики дефолтів і т. д. У результаті отримуємо: 72 ділимо на 11, буде 6,5 років. Саме стільки знадобиться, щоб капітал подвоївся за умови вкладень у ці облігації.

Те саме працює і у зворотний бік. Щоб зрозуміти, під який відсоток потрібно вкласти кошти для їхнього подвоєння за певний термін (умовно за 5 років), потрібно 72 розділити на 5, отримаємо 14,4% — під такий відсоток потрібно вкладати капітал. Інше питання, де знайти такі відсотки.

Якщо ваші гроші знаходяться на стандартному ощадному рахунку і приносять всього 0,09%, для подвоєння знадобиться 800 років. Тому якщо у вас є додаткові заощадження, вам, ймовірно, краще зберігати їх на високодохідному ощадному рахунку або депозитному сертифікаті, які пропонують значно вищі відсоткові ставки.

Ви також можете використовувати Правило 72, щоб ввести процентні ставки за боргом по кредитній картці, автокредиту, житловій іпотеці або студентській позиці і з’ясувати, скільки років вам знадобиться, щоб подвоїти гроші для когось іншого.

Наприклад, середня відсоткова ставка за кредитними картками становить 17,3%. Якщо розділити 72 на цей коефіцієнт, вийде 4,16 року. Це все, що потрібно кредитору, щоб заробити на вашому боргу вдвічі більше. Чим вища процентна ставка, тим більше ви повинні своїм кредиторам.

Якщо ви маєте борг, подумайте про можливість його рефінансування, щоб отримати нижчу відсоткову ставку.

Альтернативи Правилу 72

Число 72 є гарною оцінкою у більшості ситуацій і, оскільки воно легко ділиться, спрощує математичні обчислення. Найкраще використовувати процентні ставки або прибутковість від 6% до 10%. Більшість інвестиційних рахунків потрапляють у цей діапазон доходності.

Але з іншим діапазоном доведеться трохи повозитися — та сама формула, але різне подільне. Просте практичне правило — додавати або віднімати «1» із 72 на кожні три пункти, коли відсоткова ставка відхиляється від 8% (середина ідеального діапазону правила 72).

Наприклад, при дійсно високих відсоткових ставках використання числа 78 дасть точніші результати. З іншого боку, 69 або 70 точніші для нижчих відсоткових ставок та щоденних відсотків.

Правило 72 пропонує швидкий та простий спосіб прогнозувати зростання своїх інвестицій. Вам слід використовувати правило 72 на вечірках, сімейних заходах, зборах або в будь-якому іншому місці, де ви хочете справити хороше враження або відчути себе по-справжньому розумним. Ви не повинні озвучувати його в кімнаті, повній інвесторів, і робити остаточні заяви (знаєте, вони завжди носять із собою свої калькулятори).

Але якщо серйозно, то правило 72 — чудовий інструмент, щоб тримати себе в руках. З ним набагато менше шансів потрапити на гачок банків, кредитних спільнот, і обтяжити себе боргами, на погашення яких може знадобитися вічність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин, з яких найчастіше відмовляють у видачі кредиту

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!