close-btn

Людські навички, які ніколи не замінять роботи та автоматизація

6 основних навичок, на яких ви повинні зосередитися, щоб забезпечити собі кар’єрний успіх сьогодні та у майбутньому

https://bernardmarr.com/

Характер роботи змінюється. Автоматизація та штучний інтелект стимулюють цю революцію, змінюючи робочі місця у всіх галузях – від ІТ до виробництва.

В останньому звіті ради ОЕСР, до якого входять 38 країн-членів Організації, повідомляється, що близько 36% працівників стикнуться зі значним або високим ризиком автоматизації у найближчі 15-20 років. Всі ці люди стурбовані тим, що їхню роботу рано чи пізно замінять технології.

Проте автоматизація не усуне робочі місця, а, швидше, модернізує їх. Хоча деякі навички можна автоматизувати, наприклад, рутинні та повторювані завдання, такі як введення даних, навички міжособистісного спілкування просто неможливо замінити.

Які навички міжособистісного спілкування не можна автоматизувати

1. Емоційний інтелект (EQ) та емпатія

Хоча Siri відмінно підкаже вам, як дістатися до найближчого кафе, навіть із найпросунутішим навчанням вона ніколи не зрозуміє, що відчуває людина. Машини не можуть конкурувати з людьми, які мають емоційний інтелект — нашою здатністю усвідомлювати, контролювати та виражати свої емоції та розуміти емоції інших.

Будь то керівник групи, який допомагає співробітникам у важкі часи, менеджери по роботі з клієнтами або менеджери з найму, які шукають ідеального кандидата, емпатія є прикладом навичок міжособистісного спілкування, які найближчим часом не будуть передані роботам.

Швидке впровадження соціальних та мобільних технологій змінило те, як ми щодня взаємодіємо один з одним, і можна стверджувати, що наша одержимість цифровими пристроями насправді зменшила нашу емпатію та наш емоційний інтелект. Ось чому співробітники із сильними навичками EQ виділяються ще більше. Машини неспроможні встановлювати такі зв’язки з людьми, тому ці навички завжди будуть цінними як у особистому, так і у професійному плані.

2. Створення контенту. Творчість

Контент живить цифровий світ. Хоча автоматизація може створювати простий контент, вона ніколи не зможе ефективно розповісти історію бренду або створити бізнес-звіти із чіткими результатами та ідеями, особливо без повного розуміння людського фактору. Тому людям із навичками створення якісного контенту не варто переживати.

Загалом це стосується всіх творчих людей. Компаніям, як і раніше, необхідно наймати фахівців, здатних вигадувати нові речі та мріяти про кращий завтрашній день. Експерти навіть не змогли точно визначити, чому одні люди креативніші за інших. Таким чином, можна з упевненістю сказати, що комп’ютери не зможуть відтворити іскру творчості, яка призвела до найдивовижніших бізнес-подвигів у світі. Причина проста: автоматизація та ШІ запрограмовані, навіть якщо вони використовують машинне навчання. Творчість, з іншого боку, спонтанна і потребує уяви, мрій та колективного натхнення. Тим не менш, є багато можливостей використовувати ШІ на робочому місці, тому важливо бути відкритим для нових технологій, які можуть доповнювати людську творчість та дозволяти компаніям впроваджувати інновації та процвітати.

3. Технічний менеджмент

Роботи неспроможні і не повинні керувати роботами. Люди мають бути поруч, щоб проектувати, планувати, встановлювати, контролювати та обслуговувати будь-які цифрові системи. Замість того, щоб боятися технологій, важливо звикнути до них, зрозуміти їхнє призначення та навчитися ними користуватися, оскільки це буде дуже затребуваною навичкою в майбутньому.

4. Навички міжособистісного спілкування

Як і емпатію, комунікативні навички не можна автоматизувати, бо кожен сценарій є індивідуальним. Ефективне спілкування — це мистецтво: воно враховує ситуацію, цінності та цілі зацікавлених сторін, контекст та бізнес-мету. Хоча технології вже вміють розпізнавати вираз обличчя, вони ніколи не зможуть спілкуватися так ефективно, як людина.

Згідно з Fast Company, ось 7 навичок міжособистісного спілкування, які ви повинні розвивати для успіху на роботі:

  1. Вияв поваги
  2. Вміння слухати
  3. Демонстрація позитивної мови тіла
  4. Задавати питання
  5. Розуміння онлайн-спілкування (обмін повідомленнями, електронна пошта тощо)
  6. Бути неупередженим
  7. Корисний зворотний зв’язок

5. Стратегія та критичне мислення

Автоматизація може позбавити рутинної роботи з реалізації завдань, але далеко не в змозі забезпечити всеосяжну стратегію, яка надасть кожній задачі актуальність у загальній схемі речей. У світі не бракує інформації та даних, але люди, здатні визначити, яка інформація заслуговує на довіру серед великої кількості дезінформації, матимуть вирішальне значення для успіху організації.

У світі фейків, пропаганди та фальшивих новин компанії цінуватимуть співробітників, які можуть оцінити якість інформації, що надходить до нас щодня. Коли ви мислите критично, ви не негативно налаштовані — це означає, що ви можете об’єктивно оцінити інформацію, з’ясувати, чи заслуговує вона на довіру і чи слід їй довіряти в організації.

Критично мисляча людина не тільки добре накопичує інформацію, але й знає, як використовувати її для отримання важливих фактів та результатів. Осмислюючи результати, люди, що критично мислять, краще вирішують проблеми, ніж люди, які просто запам’ятовують інформацію. Через це роботодавці цінують критичне мислення, особливо на посадах, де важлива підготовка стратегії.

6. Лідерські якості

Сильні лідерські якості потрібні не тільки тим, хто знаходиться на вершині традиційних корпоративних сходів, вони необхідні всім, хто ухвалює рішення або керує проектними групами. Пандемія призвела до сильно диверсифікованих команд. Ваша робота як лідера полягає в тому, щоб виявити найкраще в кожній людині у вашій команді, незалежно від того, де вона знаходиться або як часто ви бачите її особисто — і це безумовно не те, на що здатні комп’ютери.

Поради, які допоможуть вашій кар’єрі у майбутньому

Хоча навички міжособового спілкування ніколи не будуть автоматизовані, це не означає, що технології якимось чином не вплинуть на вашу кар’єру (якщо вже не вплинули). Ці поради допоможуть вам підготуватися до роботи у майбутньому:

  • Надайте вашим навичкам міжособистісного спілкування значення резюме. Виділіть їх у спеціальному розділі вашого резюме. Увімкніть конкретні приклади навичок міжособистісного спілкування та результати для кожного, щоб продемонструвати цінність цих навичок для майбутнього роботодавця.
  • Зосередьтеся на розумінні та використанні технологій. Автоматизація наближається, так що не чиніть опір змінам. Натомість використовуйте нові технології на своєму робочому місці і будьте в курсі останніх тенденцій для підвищення продуктивності або поліпшення процесів.
  • Складіть свій особистий план розвитку з урахуванням цих навичок. Включивши технічні та міжособистісні навички у свою траєкторію кар’єрного зростання, ви будете краще підготовлені до змін у майбутньому.

Сьогодні машини можуть робити багато з того, що ми вважали за неможливе кілька десятиліть тому, але все ще є людські навички, які роботи поки що не можуть замінити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі онлайн-курси для вивчення навичок метавсесвіту

 

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!