Золото, як і раніше, лідирує як історично надійний, фізичний, довгостроковий засіб накопичення капіталу
Золоті прикраси є частиною різних культур по всьому світу, при цьому шляхетний метал використовується і в додаткових цілях, таких як інвестиційні можливості.
Дані, опубліковані Finbold, вказують на те, що на Китай та Індію у 2021 році припадало 60,53% світового ринку золотих ювелірних виробів (у тоннах золота). Китай лідирував з часткою ринку в 31,77% (675 тонн), тоді як індійські споживачі придбали 611 тонн, що становить 28,76%. Південно-Східна Азія, включаючи Індонезію, Таїланд, В’єтнам, Сінгапур та Малайзію, закупила в сукупності 64 тонни.
Іншими провідними споживачами ювелірного золота є США – 149 тонн, Європа – 68 тонн, Туреччина та ОАЕ разом – 68 тонн. Решта світу займає третє місце з часткою в 23,02% (489 тонн).
Поділ попиту на золото по секторах станом на 3 квартал 2022 року показує, що ювелірні вироби посідають перше місце з 67,17 млн унцій, за ними інвестиції — 30,56 млн унцій, а попит на золоті зливки займає третє місце з 30,52 млн. унцій. Промисловість знаходиться на четвертому місці з 11,7 млн, а електроніка — на п’ятому, з 9,61 млн унцій.
Чому Китай та Індія лідирують у секторі золотих прикрас
популярність золотих прикрас у Китаї можна пояснити культурними звичаями країни. Попит переважно визначається суспільством, на чолі з зростаючим середнім класом, який керується думкою про те, що володіння золотом демонструє фінансову передбачливість і успіх.
Значення золота в китайській культурі проявляється у таких звичаях, як дарування дорогоцінного металу молодим членам сім’ї з особливих випадків. Водночас золоті прикраси займають важливе місце у китайському Новому році. Загалом збільшенню попиту на золото в Китаї сприяла дружня політика держави, така як зняття заборони на приватне володіння золотом.
Щодо Індії, то споживачі цієї країни вважають золото засобом заощадження, символом багатства та статусу, а також основною частиною різних ритуалів. На відміну від Китаю, сільське населення Індії також має глибоку прихильність до золота через його мобільність і здатність виступати як варіант інвестицій.
Завдяки унікальним якостям золота як активу, цей метал все частіше використовується як інвестиційний продукт. Історично золото вважалося безпечним вкладенням у часи невизначеності чи економічних потрясінь. Цього року інвестори зосередилися на ньому за умов стрімкого зростання інфляції. У той же час включення золота в портфелі допомагає знизити волатильність і мінімізувати втрати під час ринкових корекцій.
Примітно, що золото може втратити свою культурну цінність у майбутньому з огляду на явні ознаки того, що дорогоцінний метал втрачає популярність, особливо серед молоді, яка віддає перевагу цифровій версії золота. Тим не менш, в умовах переважаючої глобальної інфляції роздрібні інвестори, ймовірно, продовжать накопичувати кошти для збереження статусу, в той час як підвищення процентних ставок, ймовірно, зробить більш помітними інші продукти, такі як фонди, що торгуються на біржі (ETF).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Bank of America: 75% багатої молоді інвестують у криптовалюти
- Монети України та світу: Які з них цінні та рідкісні, і як правильно інвестувати в них
- Кращі книги з інвестування від професіоналів фінансової галузі