Демонстранти побоюються, що впровадження криптовалюти в систему платежів принесе нестабільність та інфляцію
Тисячі протестуючих вийшли на вулиці столиці країни, обурені тим, що біткоін став законним платіжним засобом. Президент Наїб Букелє запевняє, що криптовалюта допоможе сальвадорцям, що працюють за кордоном, простіше і швидше відправляти гроші своїм родичам додому.
Однак демонстранти побоюються, що впровадження криптовалюти в систему платежів принесе нестабільність та інфляцію в і без того бідну латиноамериканську країну. В ході демонстрації кілька радикально налаштованих протестувальників підпалили встановлений на днях біткоін-автомат, інші демонстранти тримали плакати з написами «Диктатор Букелє», «Ні біткоіну» і «Поважайте Конституцію».
Хода центральними вулицями Сан-Сальвадора приурочена до 200-річчя незалежності країни. Нагадаємо, минулого тижня Сальвадор став першою країною у світі, яка поряд з доларом США офіційно затвердила віртуальну валюту в якості законного платіжного засобу. Але тепер незадоволені громадяни звинувачують президента у використанні антиконституційних способів для посилення власної влади.
«Сьогодні важливо сказати: досить! Те, що робить уряд, це авторитаризм», – заявила учасниця протестів Дора Рівера інформаційному агентству Рейтер.
Проте згідно з офіційною статистикою, Наїб Букелє досі користується значною підтримкою серед населення країни. Недавнє опитування показало, що 85,7% громадян Сальвадору схвалюють дії президента.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард в інтерв’ю Bloomberg назвала криптовалюти спекулятивними активами, які не є валютами. За її словами, користувачі повинні вміти розрізняти різні типи цифрових активів, при цьому особливу увагу слід приділити стейблкоінам, щодо яких уряди країн зобов’язані виробити чіткі законодавчі механізми для їхнього регулювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифрове євро може дестабілізувати фінансову систему – член правління ЄЦБ
За матеріалами сайту bbc.com