close-btn

Як зареєструвати бізнес онлайн за 10 хвилин: покрокова інструкція

Зробити це можна на порталі «Дія». Що для цього потрібно – читайте в статті

Одним з найбільш затребуваних і корисних сервісів на порталі держпослуг «Дія» є відкриття (закриття) ФОП онлайн. Подача заявки займає всього 10 хвилин, реєстрація – два робочих дні. Крім того, можна внести зміни до своїх реєстраційних даних.

Як зареєструвати бізнес або закрити його віддалено – ми підготували для вас покрокову інструкцію.

Як відкрити ФОП за 10 хвилин

Крок 1. Зареєструватися на порталі «Дія».

Для цього вам знадобиться електронний цифровий підпис (як його оформити онлайн – ми писали раніше), який зберігається у вигляді окремого файлу на комп’ютері, флешці, токені.

Вам необхідно завантажити файл ключа, вибрати зі списку центр сертифікації, який видав цей ключ (в нашому випадку – ПриватБанк), а також ввести пароль, який ви вказали при отриманні ЕЦП.

Авторизуватися на порталі «Дія» можна також за допомогою BankID або MobileID.

Для продовження процесу реєстрації вам необхідно заповнити свої персональні дані. Зокрема, потрібно підтвердити адресу електронної пошти, номер телефону, ввести свої паспортні дані та адресу. Це може зайняти до 7 хвилин.

Крок 2. В Кабінеті громадянина вибрати цікаву для вас послугу.

Після завершення реєстрації ви потрапите в особистий Кабінет громадянина. Тут можна побачити свої документи в електронному вигляді, всі дані про себе, а також скористатися однією з доступних онлайн-послуг (праворуч). Ми вибираємо «Відкриття ФОП».

До слова, в подальшому ви зможете побачити в своєму кабінеті всі раніше замовлені послуги і статус по ним, а також отримані документи і чернетки.

Крок 3. Реєструємо ФОП.

У цьому пункті меню вам необхідно вказати громадянство і уточнити адресу реєстрації – це потрібно, щоб зареєструвати ФОП в податкову службу вашого району. За замовчуванням підтягується адреса, яку ви вказали при заповненні профілю, але можна ввести і іншу.

Далі необхідно вибрати вид діяльності згідно з КВЕД. Це коди економічної діяльності, які дадуть вам право займатися тим чи іншим бізнесом. У випадаючому меню є підказки по категоріям, також меню праворуч пропонує ознайомитися з прикладами вибору КВЕД.

Далі система запитає, чи вели ви підприємницьку діяльність протягом останніх 12 місяців. Це потрібно для того, щоб вибрати правильну систему оподаткування (якщо в минулому році ви вже працювали як ФОП і зараз вирішили його перевідкрити, то спрощена система оподаткування буде вам недоступна).

На наступному етапі потрібно вибрати систему оподаткування. Система сама підказує вибір виходячи із зазначеного вами виду діяльності згідно з КВЕД. Наприклад, нам доступні загальна і спрощена системи оподаткування. «Дія» пропонує пройти тест (праворуч), щоб визначити відповідну систему оподаткування.

Залишилося заповнити контактні дані, за якими податкова зможе з вами зв’язатися. Ці дані будуть відображатися в Єдиному державному реєстрі фізосіб, фізосіб-підприємців та юросіб.

На завершальному етапі система формує дві заяви – на реєстрацію ФОП та вибір системи оподаткування. Необхідно все перевірити, підписати своїм цифровим підписом і відправити. Повідомлення про результати розгляду приходить на електронну пошту, а також відображається в особистому кабінеті на порталі «Дія».

Як закрити ФОП

Цей процес займає не більше двох хвилин. Після подачі заяви протягом доби податкова закриває ваше ФОП.

  1. Зареєструйтесь (або авторизуйтесь) на порталі «Дія» за допомогою ЕЦП (або BankID, MobileID).
  2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги. Вся важлива інформація вже зберігається в системі – вам потрібно лише перевірити чи вірна вона і підписати заяву за допомогою вашого електронного підпису.
  3. Підписана заява буде автоматично відправлена реєстратору, інформація про закриття буде також спрямована в податкову службу.
  4. Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про закриття ФОП з’явиться в кабінеті і буде відправлено по електронній пошті.

Ось і все. Далі реєстратор вносить інформацію про закриття ФОП до Єдиного державного реєстру та інформує податкову службу про закриття даного ФОП. Якщо ви працювали за спрощеною системою оподаткування, вас буде виключено з реєстру платників єдиного податку та реєстру платників ПДВ. З цього моменту ваш ФОП вважається закритим.

google news