close-btn

Керівник Flipkart попереджає стартапи про потрясіння і кризу фінансування

Фінансова зима для екосистеми стартапів може тривати ще 12-18 місяців, і галузі, можливо, доведеться боротися з великою кількістю потрясінь і волатильністю

Стартап

Стартап Фото: Pexels

Про це попередив виконавчий директор гіганта електронної комерції Flipkart Кальян Крішнамурті.

«У наступному році буде важко. За моїми оцінками, багато засновників стартапів вийдуть на ринок в період з квітня по червень наступного року, і це буде момент істини для екосистеми», — сказав він на зустрічі, організованій індійською газетою Economic Times.

Зазвичай стриманий і небагатослівний керівник, Крішнамурті сказав сотням присутніх, що засновники стартапів повинні прийняти спад і реструктурувати свої фірми. За словами інвесторів, багато молодих бізнесменів не бажає відмовлятися від своїх попередніх оцінок при обговоренні нового фінансування.

«У 2001 році вартість компаній виросла в 2-6 разів з деякими базовими припущеннями щодо зростання і прибутковості на наступні два-три роки. Я думаю, що швидко стало зрозуміло, що ці припущення не виправдаються», — сказав Крішнамурті, описуючи зростання фінансування стартапів в Індії в минулому році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найгірші та найкращі країни для ведення бізнесу та відкриття стартапів — рейтинг

У 2021 році індійські стартапи залучили рекордні $39 млрд, оскільки інвестори агресивно прагнули подвоїти свої інвестиції на ринках, що розвиваються. На відміну від цього, оскільки ринок зарезервував свої позиції на початку цього року, фінансування в кварталі, що закінчився у вересні, впало нижче $3 млрд.

А це означає, що потрібно замислитися над тим, що потрібно зробити, щоб вижити, сказав Крішнамурті.

Нагадаємо, що Flipkart належить Walmart. Останній раз компанія оцінювалася в $37,6 млрд. На початку цього року вона заморозила наймання персоналу і зупинила свої поглинання, в результаті яких раніше витратила близько півмільярда доларів (на розширення в категоріях онлайн-медицини і подорожей). Фірма, серед прихильників якої SoftBank, Tiger Global, GIC, Canada Pension Plan Investment Board, Qatar Investment Authority, Tencent і Franklin Templeton, не планує виходити на біржу щонайменше протягом року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Visa призначила нового гендиректора: що відомо про Райана Макінерні

Через блекаути українці стали частіше знімати гроші через каси магазинів – ПриватБанк

Найбільше рейтингове агентство світу закриває свої офіси у Китаї

За матеріалами techcrunch.com.

google news