close-btn

Мін’юст США може порушити кримінальні провадження проти керівників Binance у справі про відмивання грошей

Приводом є розслідування від 2018 року щодо порушення біржою норм AML. Кримінальне діловодство стане сильним ударом по репутації Binance та послабить контроль біржі над галуззю

Міністерство юстиції США вивчає можливість пред’явлення звинувачень у відмиванні грошей та порушенні санкцій найбільшій криптобіржі у світі Binance та її керівникам, передає агентство Reuters.

У процесі беруть участь співробітники трьох підрозділів Мін’юсту: MILARS (Відділ боротьби з відмиванням грошей), прокуратура США по Західному округу Вашингтона та Національна група боротьби з криптовалютами. У правилах Міністерства юстиції йдеться, що звинувачення у відмиванні грошей проти фінансової установи мають схвалити голова MLARS. Керівникам двох інших офісів, ймовірно, також доведеться підписати будь-які дії проти Binance.

Якщо вірити джерелу Reuters, то біржу звинувачують у наступному:

  • змову з метою відмивання грошей;
  • порушення кримінальних санкцій;
  • передача коштів без ліцензії.

Нагадаємо, розслідування на адресу Binance відкрили у 2018 році. Тоді в Мін’юсті зазначили, що причиною для нього стала інформація про цілу низку випадків передачі «брудних» грошей через майданчик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як криптогігант Binance став хабом для хакерів, шахраїв та наркоторговців

Згідно з документами, з якими змогло ознайомитися агентство, протягом 2022 року Binance слабо дотримувалася протоколів з контролю за відмиванням грошей, провела операцій на $10 млрд між злочинними елементами та компаніями, що підпадають під санкції США, а також докладала зусиль з обходу як американського, так і іноземного законодавства.

Деякі учасники розслідування вважають зібрані докази достатніми для «агресивних дій проти біржі» та порушення кримінальних справ стосовно керівників, у тому числі CEO Чанпен Чжао. Інші не поділяють цю позицію та хочуть витратити більше часу на вивчення матеріалів.

У свою чергу, Binance вже заявила, що інформація в статті невірна:

«Ми не маємо жодних даних про внутрішню роботу міністерства юстиції США, а якби мали, то було б недоречним це коментувати, – йдеться у заяві біржі. — Можна впевнено сказати, що ми найняли неймовірно талановитих співробітників правоохоронних органів, – додала Binance.

Минулого тижня біржа Binance опублікувала Proof of Reserves. Проте The Wall Street Journal розкритикували склад резервів платформи. Для свого звіту вони залучили Раду зі стандартів фінансового обліку (FASB).

Справа в тому, що нативний стейблкоїн BUSD становить 26,2% резервів компанії (або $15 млрд). Єдиний легітимний BUSD випускають на блокчейні Ethereum. Інші стейблкоїни (на інших блокчейнах) Binance мінтить сама.

У документах вони позначені як Binance-Peg BUSD. Ці стейблкоїни використовуються в BNB Chain, Polygon та Avalanche. Їх криптобіржа самостійно прив’язує до BUSD за курсом 1к1.

BNB фіксує різке падіння

Зокрема, на момент публікації матеріалу BNB, четверта за величиною криптовалюта за ринковою капіталізацією, торгувалася на рівні $276, зафіксувавши втрати близько 4% за останні 24 години та на 5% на тижневому графіку.

Запущена Чжао в Шанхаї в 2017 році, Binance зараз домінує у криптоіндустрії. У жовтні біржа обробила операції на суму близько $1,6 трлн, що становить близько половини всього обсягу торгів на ринку криптовалют. Ця сума затьмарює її колишнього конкурента FTX, який, за даними сайту CryptoCompare, того місяця опрацював $230 млрд.

Раніше ми писали, що для розширення своєї діяльності Binance придбала 100% відсотків акцій Sakura Exchange BitCoin (SEBC), криптовалютної торгової платформи, зареєстрованої в Японії. Умови угоди Binance не розкриває.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

За матеріалами incrypted.com

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!