8 вересня Верховна Рада прийняла закон «Про віртуальні активи», який визначає порядок використання цифрових активів
НБУ представив проєкт, в якому викладені принципи грошово-кредитної політики регулятора на 2022 рік. Окрему увагу в тексті документа приділено криптовалютам. На думку експертів Нацбанку, цифрові активи в майбутньому можуть повністю витіснити національну валюту з обігу.
Аналітики відзначили велику важливість своєчасного впровадження в Україні законодавства, що регламентує діяльність крипторинку, оскільки криптовалюти і пов’язані з ними інновації здатні вивести економіку країни на новий рівень завдяки полегшеному доступу до капіталів, фінансових послуг та залученню інвестицій.
Однак в центробанку згадали й про ризики. Серед основних: заміщення гривні і поява паралельного грошового обороту, що поставить під загрозу фінансову стабільність, ухилення від податкових зобов’язань і перетікання частини банківських депозитів в цифрові активи. З метою недопущення описаних негативних сценаріїв Нацбанк має намір продовжити зміцнення гривні як єдиного законного платіжного засобу в країні.
У документі також говориться, що на сьогоднішній день криптоактиви все ще не здатні скласти серйозну конкуренцію національним валютам через свою волатильність, нестабільність та обмежену поширеність. Однак ця ситуація неминуче буде змінюватися і потрібно бути готовим до нових викликів.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Уряд Туреччини веде відкриту війну з криптовалютами. Про це заявив глава країни Реджеп Тайїп Ердоган в ході своєї зустрічі зі студентами, повідомляє BloombergHT. Президент вважає, що повсюдне впровадження неконтрольованих приватних цифрових грошей і активів неприпустимо і країна продовжить використовувати офіційну валюту Центробанку – ліру, оскільки вона є “частиною національної ідентичності”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стейблкоіни можна буде конвертувати в фіатні гроші — проєкт Мінфіну США
За матеріалами сайту bank.gov.ua