Вибір зарядних станцій (павербанків) на українському ринку як ніколи величезний. Разом з тим виникає питання — як обрати найкращий варіант, не наробити помилок та не переплатити за неякісний товар
Далеко не кожен українець може витратити понад $1000 на зарядну станцію відомого бренда, яка працюватиме довго, зможе підживити багато приладів (зокрема і потужних), а також швидко заряджатиметься. Тому люди вимушені шукати більш дешеві варіанти, але тут безліч підводних каменів.
Спочатку, щоб знайти найкращий варіант, потрібно розібратись з базовими, найважливішими характеристиками:
- Ємність батареї. Якщо не вдаватись в деталі, цей показник означає, скільки станція працюватиме часу при певному рівні навантаження.
Наприклад, найдешевші станції, у які інтегрована розетка (близько 4,5-8 тис. грн), мають ємність близько 30-48 тис. мАг (або 130-180 Вт/год). Це означає, що циркуляційний насос системи опалення, який в середньому споживає 50-65 Вт, буде працювати близько 2-3 годин.
- Потужність зарядної станції. Це означає, скільки павербанк зможе одночасно живити приладів і якої потужності.
Так, якщо станція має потужність 200 Вт, до неї не вийде підключити пристрій, який потребує більшу напругу (зокрема, це комп’ютери з блоком живлення понад 200 Вт, холодильники, бойлери (які, традиційно, потребують 2000 Вт), мікрохвильовки тощо).
Станція з потужністю 200 Вт зможе підживити котел (або окремо циркуляційний насос), і ще паралельно декілька приладів, наприклад, роутер (7 Вт), лампочку (10-15 Вт, якщо це економки) тощо.
Важливо розуміти, що дешеві пристрої, які традиційно поставляються з Китаю, майже ніколи не вказують точні параметри зарядних станцій. Це значить, що вказані 200 Вт потужності можуть бути насправді 120-150 Вт, або й менше. Це стосується і ємності. Вказані 178 Вт/год можуть насправді відповідати 120-140 Вт/год.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати зарядну станцію: особливості та різновиди пристроїв
- Напруга, яку видає розетка. Наразі на українському ринку знаходиться безліч станцій, які видають не звичні для нас 220 Вт, а 110 Вт, як в США.
Від них можуть працювати ноутбуки, телевізори й інші деякі прилади, які є універсальними, але далеко не всі. Для звичайного циркуляційного насосу системи опалення такий павербанк краще не купувати.
- Синусоїда. Досить складне для новачків поняття, але його обов’язково треба враховувати!
Котли опалення й інші подібні пристрої, де використовуються моторчики (наприклад, вентилятори), потребують чисту синусоїду. Модифікована може негативно впливати на такі прилади, щонайменше при роботі відразу з’являється потужний шум.
Досить часто продавці не вказують, яку саме синусоїду видає зарядний пристрій, тому перш ніж купувати павербанк, треба зібрати про нього інформацію (на інших торгових площадках, у відгуках, на форумах тощо).
- Швидкість заряджання пристрою.
Дешеві зарядні станції традиційно не мають системи швидкого заряджання. Їм потрібно близько 6-7 годин, щоб з 0% набрати 100% заряду. Дорожчі павербанки здатні повністю заряджатись за 2 години.
Цей показник дуже важливий, особливо для населених пунктів, де діють графіки відключень електроенергії 2 через 2, або 2 через 4.
Існують й інші важливі критерії, як, наприклад, кількість циклів заряджання/розряджання (тобто тривалість «життя» пристрою), але вони є другорядними, особливо для дешевих павербанків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як збільшити строк служби павербанка: 9 правил користування, які має знати кожен
Де купити зарядну станцію за адекватну ціну
Якщо є можливість придбати пристрій хоча б за $500, тут проблем не виникає. Але якщо потрібно купити дешевий павербанк, з більш-менш адекватними характеристиками, то більшість великих торгових площадок, до яких ми звикли, пропонують досить обмежений вибір.
У цьому випадку на сцену виходять менші роздрібні продавці, які, зокрема, не мають власних потужних сайтів і вимушені публікувати оголошення на OLX, Prom і т.д. Варто відразу зауважити, що на цих площадках працює багато шахраїв, які просять передоплату за товар, різними шляхами виманюють банківські дані, тощо. Тому варто ознайомитись з питанням шахрайства більш детально.
Слід також врахувати, що одинакові нові зарядні станції можуть пропонуватись різними продавцями за зовсім різними цінами, різниця між якими може досягати декількох тисяч гривень.
І наостанок, не варто купувати вживані павербанки. По-перше, з часом вони втрачають ємність; по-друге, можуть мати несправності, які відразу виявити (на пошті) не вдасться; по-третє, вживана зарядна станція може бути залита водою (це може відразу зовсім не відобразитись на її роботі, але згодом контакти почнуть псуватись і пристрій вийде з ладу). Ба більше, гарантійний талон, скоріш за все, в комплекті не йтиме.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим варто запастися на час перебоїв із електроенергією — рекомендації експертів
ТОП-5 обігрівачів для дому на випадок повного блекауту
В Україні запустили держпрограму безкоштовного обміну побутових ламп: подробиці