close-btn

Стало відомо, коли запрацює реєстр колекторських компаній

НБУ запустив спеціальну веб-сторінку на своєму сайті і нагадує учасникам ринку про важливість реєстрації

Сьогодні на веб-сайті Національного банку заробила спеціальна сторінка, присвячена майбутній реєстрації колекторських компаній. На ній зібрана довідкова інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після прийняття нового закону, який вступив в силу 14 квітня і набуде чинності 14 липня 2021 року.

Регулятор нагадує, що всі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги по врегулюванню боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Національного банку. Національний банк запустить Реєстр протягом наступних двох місяців. Колекторські компанії будуть мати час – з 14 липня по 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру. Компаніям, що не зареєструються в Реєстрі, після 14 жовтня 2021 року буде заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості по споживчих кредитах на користь інших осіб.

У той же час фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, а саме на факторинг або кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів. А юридичним особам без ліцензій – повний пакет документів.

“Національний банк нагадує колекторським компаніям про важливість перевірити себе на відповідність вимогам щодо ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації”, – повідомляє НБУ. Інформація, яка може допомогти компаніям з підготовкою документів, доступна на новій веб-сторінці на сайті Нацбанку.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Нагадаємо, в березні Верховна рада прийняла законопроект №4241 щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості. Тепер нагляд за роботою колекторів буде здійснювати Національний банк України. Як зазначає прес-служба НБУ, «з прийняттям цього закону в Україні вперше з’явилося чітке законодавче регулювання роботи колекторських компаній і кредитодавців під час врегулювання простроченої заборгованості».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розмовляти з колекторами: Мінцифри випустило новий серіал про фінанси

google news