close-btn

Антимонопольний комітет України дозволив Mastercard та Visa зменшити міжбанківську комісію

Безготівкові розрахунки дешевшають: АМКУ дозволив Visa та Mastercard знизити комісію інтерчейндж

https://www.epravda.com.ua/

Антимонопольний комітет України дозволив компаніям Mastercard Europe S.A. (м. Ватерлоо, Бельгія) та «Visa International Service Association» (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) зменшити розмір внутрішньодержавних міжбанківських комісій, що визначаються платіжною організацією платіжної системи щодо відповідних споживчих платіжних облікових реквізитів та сплачуваних еквайром на користь України.

Узгоджені дії щодо зменшення міжбанківських комісій здійснюються в рамках Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку, який буде реалізовано компанією Mastercard Europe S.A., Visa International Service Association та Національним банком України.

Поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж:

  • з 01.07.2021 – комісія становить не більше 1,20%;
  • з 01.07.2022 – не більше 1,00%;
  • з 01.07.2023 – не більше 0,90%.

«Компанія Mastercard протягом останніх років знижувала розмір комісій інтерчейндж на українському ринку, і ми підтримали ініціативу банківського сектора щодо їх подальшого зниження. Запропонований Меморандум щодо поетапного ринкового зниження рівня комісій інтерчейндж покликаний забезпечити розвиток безготівкових розрахунків в Україні та відповідає принципам ринкової економіки інтересам усіх учасників ринку.» – Зазначила Інга Андрєєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.

Згідно з додатковою угодою № 1 до Меморандуму, зниження до 1,20% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні щодо споживчих платіжних реквізитів відбудеться наступного робочого дня після закінчення 14 календарних днів з дати отримання дозволу АМКУ відповідно до закону про конкуренцію.

Нагадаємо, проводити безготівкові розрахунки за товари споживачам дозволяє послуга еквайрингу. При цьому оплата проводиться через термінали, підключені до платіжної системи, а банки, які є учасниками платіжної системи, мають статус еквайру.

Банки-еквайри оплачують банкам-емітентам, що випускають платіжні картки, міжбанківську комісію – інтерчендж, розмір якої встановлюється міжнародними платіжними системами (для всіх банків однаковий, але різний для типу картки, виду діяльності продавця тощо). Всю суму такої комісії отримує банк-емітент.

Національний банк неодноразово наголошував на необхідності збереження виключно ринкових підходів до регулювання платіжного ринку. Адже це дозволяє фінансовій індустрії забезпечувати подальше зростання безготівкових платежів, скорочення частки тіньової економіки та зростання надходжень до державного бюджету внаслідок цифровізації платежів.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Аутсорсинг — це ділова практика найму третьої сторони для надання послуг або створення товарів, які традиційно виконували працівники компанії. Аутсорсинг був вперше визнаний стратегією бізнесу у 1989 році і став його невід’ємною частиною упродовж 1990-х років. Прихильники аутсорсу зазначають: такі практики стимулюють підприємства раціонально використовувати ресурси, допомагають значно скоротити витрати на оплату праці, а також ті, що пов’язані з обладнанням та технологіями. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зростання попиту на 5G-апаратуру вивело Nokia в лідери ринку

За матеріалами сайтів amcu.gov.ua visa.com.ua

google news