Конкуренція з найбільшими валютами істотно послаблює позиції американського долара на світовій арені
До кінця 2020 року частка американського долара в резервах центральних банків країн зменшилася до 59% – найнижчого рівня за 25 років. Про це повідомляється в дослідженні Міжнародного валютного фонду “Структура офіційних валютних резервів”, опублікованому в блозі організації.
На думку експертів, таке зниження обумовлене зростаючою тенденцією на відмову від використання американської валюти в міжнародних розрахунках, оскільки в останні роки євро, юань та деякі інші валюти в багатьох галузях економіки витісняють долар з позиції універсального платіжного засобу.
У тексті дослідження відзначається, що в довгостроковій перспективі зміни в структурі резервів центробанків можуть мати серйозний вплив на валютний ринок та ринок облігацій. Аналітики МВФ звертають увагу також на той факт, що основний вплив на валютну структуру резервів центральних банків чинить сильна волатильність на валютному ринку.
З моменту введення євро в 1999 році частка американської валюти в основних резервах країн по всьому світу зменшилася з 71% до 59%. Тим часом, частка євро коливалася на рівні 20%, а частка інших валют, включаючи австралійський долар, канадський долар та китайський юань, зросла в четвертому кварталі 2020 року до 9%.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Відтік прямих іноземних інвестицій з української економіки триває другий рік поспіль. Тільки за перші три місяці поточного року з України було виведено $301 млн, з яких $141 млн склали негативні реінвестовані доходи. Про це йдеться у звіті Нацбанку. Читати далі…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки продовжують закривати відділення
За матеріалами сайту delo.ua