Таке рішення завжди є тимчасовим та покликане захистити вкладників у період кризи в економіці
В Україні з 13 квітня набув чинності закон, за яким власники вкладів зможуть отримати повне відшкодування у разі банкрутства банку, клієнтами якого вони є. Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут заявила, що таке рішення є стандартним для передових країн під час надзвичайних подій чи особливого періоду. Про це вона розповіла в інтерв’ю “Економічній правді”.
“Коли держава ухвалює таке рішення, це говорить про те, що ми чітко розуміємо, що відбувається у банківській системі та чого нам очікувати. Іншими словами – ситуація контрольована настільки, що ми навіть прийняли рішення взяти на себе цей ризик”, – сказала вона.
За її словами, практика 100-відсоткової гарантії була застосована у 1997 році в Японії, потім у 2000 році в Туреччині та ще багато разів під час кризи 2008 року. Держгарантія скасовується після закінчення кризового періоду. Щодо джерел покриття, то першочерговими, звичайно ж, є кошти самого Фонду.
“Якщо так станеться, що деякі банки стануть неплатоспроможними під час дії воєнного стану, то держава візьме частину відповідальності на себе та розділить з нами ризики”, – розповіла керівниця ФГВФО.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Український паспорт в индексі аналітичної компанії Henley & Partners, який відображає зміни безвізового режиму світу, піднявся з 35-го на 34-е місце. Загалом у рейтингу 112 місць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тільки за ліцензією: у НКЦПФР розповіли про нові правила роботи товарних бірж
За матеріалами сайту epravda.com.ua