За оцінкою Світового Банку, близько 8 млн наших співгромадян до кінця року опиняться на межі злиднів
У Держстаті фіксують уповільнення зростання споживчих цін порівняно із жовтнем. На думку експерта Олега Пензіна, це відображає загальний позитивний тренд і у світі, і в українській економіці. Проте, говорячи про нашу країну, ситуація може бути короткочасною.
У грудні російські злочинці продовжили обстрілювати об’єкти критичної інфраструктури, що у довгостроковій перспективі може чинити додатковий інфляційний тиск на гривню. При цьому раніше Мінекономіки опублікувало прогноз інфляції цього року на рівні 30%.
Пензін каже, що за даними експертної спільноти, сумарні збитки, завдані інфраструктурі в результаті обстрілів, оцінюються в 70 млрд грн. Зрештою, значну частину коштів буде взято за рахунок підняття тарифів на електроенергію для бізнесу.
“Було б неправильно вважати, що бізнес буде перекривати ті збитки за рахунок власних доходів чи кишень власників бізнесу. Всі затрати будуть перекладені на плечі покупця і все це збільшить той чек, який ми сьогодні маємо”, – заявив Олег Пензін.
При цьому, за даними Держстату, рівень реальних доходів українців у 2022 році знизився на 25%. За оцінкою Світового Банку, близько 8 млн наших співгромадян до кінця року будуть за межею бідності. Зростання цін на товари та послуги через підвищення тарифів ще більше знизить купівельну спроможність населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На 25% зросла популярність мобільного терміналу під час блекауту – ПриватБанк
Ми раніше повідомляли, що з 1 січня нового року уряд може схвалити підвищення цін на електроенергію для бізнесу. Зросте також і вартість диспетчерських послуг. Загалом подорожчання становитиме 107% по відношенню до нинішніх показників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Безкоштовний коворкінг на сотню робочих місць відкрився у столиці
Скільки пропрацює мобільний зв’язок у разі блекауту: коментар голови Держспецзв’язку
За матеріалами сайту hromadske.radio