close-btn

Якими є перспективи змін валютного курсу: думка експертів

Попит на валюту серед населення знову зростає на тлі новин про мобілізацію в РФ та проведення “референдумів” на окупованих територіях

Фото: depositphotos.com

Національний банк продовжує робити дії, спрямовані на ліквідацію дефіциту готівкової валюти на ринку. Так, на початку тижня НБУ провів черговий раунд обміну на суму 100 млн дол і 20 млн євро. Проте побоювання через війну продовжують негативно впливати на стабільність курсів валют. Про це йдеться у фінансовому тижневику інвестгрупи ICU.

На думку експертів, більшість українських банків використовує отриману валюту в основному для задоволення заявок клієнтів щодо переведення в готівку валютних депозитів. При цьому купівля валюти в касах, як і раніше, може бути утруднена. За минулий тиждень курс гривні в касах 10 банків, які є найбільшими емітентами платіжних карток, послабився з 39,4-40,4 грн/дол. до 40,6-41,6 грн/дол, йдеться у доповіді.

Після тривалої паузи деякі великі банки підняли курси валют: гривня для карток ослабла з 36,7-37,37 до 36,75-37,57 грн/дол. При цьому попит на валюту серед населення зростає на тлі новин про мобілізацію в РФ та проведення “референдумів” на окупованих територіях.

У свою чергу, у Нацбанку днями заявили, що в найближчій перспективі офіційний курс валют коригуватися не буде. А обсяг міжнародних резервів регулятора є достатнім для поступового усунення дисбалансів на ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фінансова допомога українцям: збір заявок на єДопомога призупинено

Ми раніше повідомляли, що незважаючи на війну український малий та середній бізнес (МСБ) намагається боротися за своє існування, шукаючи нові ринки збуту, адаптуючись під нові умови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Продаж бізнесу «під ключ» в Україні: аналітика ринку від OLX

Укрпошта та Червоний Хрест почали виплачувати разову допомогу мешканцям на звільнених територіях

За матеріалами сайту unian.net

google news