close-btn

Хто такий кредитний брокер і чим він може допомогти позичальнику

Кредитні брокери допомагають підібрати оптимальну кредитну програму, економлячи час і гроші клієнта, і беруть комісію до 5%

Фото: pexels.com

У розвинутих країнах світу, таких як США, Британія, Австралія, Нова Зеландія, Іспанія, Канада – найактивнішими дистриб’юторами кредитних продуктів виступають брокери. Це фізичні особи або компанії, які є посередниками між фінансовою установою та людиною, якій потрібна позика, іпотека, страховка, фінансовий інструмент. Загалом спеціалізацій брокерів декілька:

1. Біржове посередництво

Фондовий брокер – це професійний посередник на фондовому чи товарному ринках, який продає та купує фінансові інструменти (акції, облігації, деривативи) в інтересах клієнта на найвигідніших для нього умовах.

2. Кредитне посередництво

Кредитні брокери надають допомогу у виборі оптимальних варіантів кредитування.

3. Лізингове посередництво

Лізинговий брокер – це фахівець у сфері лізингу обладнання. Основними його клієнтами виступають комерційні організації.

4. Форекс-посередництво

Форекс-брокер надає доступ до валютного ринку форекс. Оскільки ринок форекс відкритий лише для певної кількості організацій, доступ до нього для фізичних осіб можливий лише за посередництва форекс-брокерів.

5. Брокерська діяльність з нерухомістю

Брокер з нерухомості здійснює пошук покупців та продавців нерухомості – складів, офісів, а також житлових будинків.

6. Бізнес-посередництво

Бізнес-брокер пропонує свої послуги з купівлі та продажу існуючого бізнесу. Він зазвичай займається оцінкою бізнесу, а також бере участь у переговорах з потенційними покупцями.

7. Страхове посередництво

До страхових брокерів, як правило, звертаються з проханням оформити страхові поліси з дисконтом.

Фото: pexels.com

Розрізняють також брокерські агентства, онлайн-брокерство та брокерів-фрілансерів.

1. Агентські брокери

Є брокери, які працюють у спеціалізованих агентствах. Ця група професіоналів націлена переважно на допомогу фізособам, які бажають отримати кредит на житло.

2. Інтернет-брокери

Такі платформи та веб-сайти дозволяють позичальнику самостійно порівнювати найкращі пропозиції кредитних продуктів.

3. Брокери-фрілансери

Брокери-фрілансери пропонують комплексну підтримку своїм клієнтам, використовуючи індивідуальний підхід.

Кредитний брокер: специфіка діяльності

Розгляньмо детальніше, як працює кредитний брокер. Потенційний позичальник звертається до брокера з проханням допомогти взяти кредит, який би відповідав його побажанням. Далі брокер починає шукати відповідні фінансові установи, враховуючи як параметри, встановлені замовником, так і вимоги, які банки висувають до позичальників. Словом, задача кредитного брокера – підібрати найвигіднішу кредитну програму для свого клієнта. Крім того, він допомагає зібрати пакет потрібних документів, правильно заповнити анкету тощо.

Брокер від імені позичальника звертається у фінустанову і працює над тим, щоб банк чи фінкомпанія підписали вигідну угоду з клієнтом і видали кредит. Основна перевага співпраці з брокером – це економія часу клієнта. Бо, простіше кажучи, він виконує всю роботу за нього. За свої послуги брокер бере винагороду, яку чітко прописують у договорі. Як правило, це 1 – 5% від суми кредиту (залежить від розміру позики, складності завдання).

Фото: pexels.com

Діяльність кредитних брокерів відносно нова на пострадянських теренах. Як правило, банки реалізують свої кредитні продукти самостійно. В Україні до послуг брокерів часто звертаються ті, кому фінустанови відмовляють у видачі позики з ряду причин – чи через погану кредитну історію, чи через відсутність офіційного доходу тощо. Подекуди такі посередники, так звані чорні брокери, вдаються до підробки документів в інтересах клієнта. У випадку викриття, горе-позичальнику загрожує суд. Однак іноді людина може не знати, що опинилася на гачку брокера-шахрая. Яскравими маркерами того, що клієнт має справу з чорним брокером, є вимога захмарних комісій та додаткової плати за послуги, а також пропозиції скористатися послугами “своїх” людей, фірм тощо.

Отже, професійні кредитні брокери:

  • належним чином ліцензовані та сертифіковані

Варто переконатися, що брокер має ліцензію та відповідний диплом чи сертифікат, який засвідчує, що він пройшов відповідне навчання.

  • працюють з широкою мережею фінустанов
  • ведуть прозору діяльність

Перш ніж розпочати спільну роботу, краще, щоб ваш брокер надав усю необхідну інформацію заздалегідь та у письмовій формі. Цей документ повинен містити розмір комісії брокера, найменування банківських установ, з якими він працює, інформацію про винагороду, отриману від банку та ін.

  • мають історії успіху

Перш ніж підписувати угоду з брокером, експерти радять переконатися, що він був посередником успішних угод. Крім того, не зайвим буде ознайомитися з відгуками про нього в інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредитний скоринг: як фінансові установи визначають, чи можна нам дати у борг

google news