Протягом другого кварталу найістотніше рівень заборгованості підвищився в країнах, що розвиваються
Сукупний кредитний борг державного, корпоративного і приватного секторів по всьому світу в період другого кварталу 2021 року досяг $296 трлн. Поряд з цим зменшилася частка боргу у світовому ВВП. Це випливає зі звіту, опублікованого Інститутом міжнародних фінансів. З квітня по червень борги держав і компаній, а також приватних осіб збільшилися на $4,8 трлн.
Аналітики Інституту кажуть, що тенденція тільки наростає. Урядам необхідно впроваджувати програми, в тому числі освітні, з метою поетапного зниження боргового тягаря, інакше глобальна закредитованість через кілька місяців досягне $300 трлн. У звіті вказується, що найбільш істотно борг збільшився в країнах, що розвиваються, де в зазначений період рівень загальної заборгованості зріс на $3,5 трлн і склав $92 трлн.
Як уже зазначалося, частка боргу у світовому ВВП вперше зменшилася після рекордних значень минулого року – з 362% в першому кварталі до 353% у другому. В опублікованому звіті говориться, що тільки п’ять держав мають відношення боргу до ВВП на рівні, що передував пандемії – це Мексика, Аргентина, Данія, Ірландія та Ліван.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Усередині червня долар в Україні вперше з початку року просів нижче позначки в 27 грн/$. Після того “зелений” на деякий час відновив позиції. Однак з кінця липня курс знову опустився нижче відмітки 27 грн/$. Станом на 19 серпня, за офіційним курсом, долар коштує 26,65 грн. Як довго укріплюватиметься гривня і чого чекати восени – про це PaySpace Magazine запитав експертів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держборг Китаю побив історичний рекорд
За матеріалами сайту reuters.com