close-btn

Частка непрацюючих кредитів (NPL) становить 38% – НБУ

Потенційні втрати кредитного портфеля внаслідок війни, економічної кризи та енергетичного терору країни-агресора можуть сягнути 30%

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банках України до кінця 2022 року становила 38%, що на 8% перевищує статистику станом на 1 січня 2022 року. Протягом року сумарний обсяг проблемних кредитів у банківській системі зріс на 87 млрд грн і досяг 432 млрд грн. До початку повномасштабної війни у банківському сегменті спостерігалася тенденція до скорочення частки NPL.

Однак вторгнення РФ спричинило кредитну кризу в перші місяці війни. За даними НБУ, з 2018 року до лютого 2022-го частка непрацюючих кредитів скоротилася на 300 млрд грн, частка в кредитному портфелі скоротилася з 55% до 27% станом на 1 березня 2022 року. Через ті економічні ускладнення, які спричинили воєнні дії, багато позичальників виявилися неспроможні продовжувати обслуговувати свої позики.

За майже рік конфлікту загальна сума відрахувань банків до резервів під кредити сягнула 100 млрд грн, що становить 12% обсягу всього кредитного портфеля. Потенційні втрати кредитного портфеля внаслідок війни, економічної кризи та енергетичного терору країни-агресора можуть сягнути 30%. Коефіцієнт покриття NPL (ставлення всіх резервів під збитки за кредитом до NPL) становив наприкінці 2022 року 95%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грантів передбачено Кабміном на розвиток бізнесу у 2023 році

Ми раніше повідомляли, що бюджетний Комітет схвалив законопроект №8399 про збільшення боргу України, що стало першою серйозною зміною у держбюджеті у 2023 році. Про це повідомив заступник голови Комітету парламенту з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Грант на власну справу»: у Мінреінтеграції приймають заявки на участь в урядовій програмі

Банк Англії та Казначейство опублікували проєкт CBDC

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news